Namówiłem mamę na kupno nowego plecaka

W szkole trzymałem się w paczce z Marcinek i Adamem. Dogadywaliśmy się i lubiłem tych chłopaków. Marcin to zawsze miał dużo pieniędzy, bo rodzice mu dawali i zapraszał nas czasami na pizzę. Spodobał mi się bardzo jego nowy plecak i sam bardzo chciałem mieć taki sam. 

Zadowolenie z markowego plecaka 

plecak coolpackMoja mama nie była zbyt zamożną osobą, ale zawsze starała się zapewnić mi wszystko. Niczego mi nie brakowało, ale nie miałem oryginalnych ubrań tak jak Marcin. Sprawdziłem w sklepie ile kosztował taki plecak coolpack jak miał Marcin, żeby przygotować się do rozmowy z mamą. Co prawda miałem dobry plecak jeszcze, ale już było widać, że był zniszczony i przez to miałem nadzieję, że uda mi się mamę namówić na zakup nowego plecaka. Rozmowę podjąłem podczas kolacji. Mama była w świetnym humorze i to wykorzystałem. Zacząłem jej opowiadać o plecaku Marcina podkreślając jego wytrzymałość. Mama zapytała wtedy co z moim starym plecakiem i pokazałem jak wyglądał. Mama uznała, że był już nieco zniszczony i zapytała czy chcę nowy. Takiego pytania się nie spodziewałem i aż zaniemówiłem. Mama zapytała ile kosztował ten plecak, który ma Marcin i podałem jej cenę. Wyjęła pieniądze z portfela i kazała mi kupić ten plecak. Byłem tak szczęśliwy, że tego nie potrafiłem ukryć. Mama powiedziała, że w pracy dostała dodatkową premię i zamierzała i tak mi coś fajnego kupić. Następnego dnia zaraz po szkole poszedłem do sklepu, żeby kupić sobie ten plecak. Byłem szalenie zadowolony, że tak łatwo wszystko poszło.

Chłopakom z paczki mój plecak bardzo się spodobał. To był nowszy model do tego, który miał Marcin. Czułem dumę nosząc taki plecak i dbałem o niego cały czas. Nigdy nie kładłem go na ziemię i zawsze pilnowałem. To była bardzo cenna dla mnie rzecz.