Najlepszy ortodonta na terenie Rzeszowa

Każdy z nas marzy o prostych i białych zębach. Uśmiech jest atutem każdej osoby i chcemy aby wyglądał jak najlepiej. Jednak bardzo często borykamy się z wadami zgryzu. Oprócz mało estetycznego wyglądu krzywe zęby mogą sprawiać o wiele więcej problemów niż może nam się wydawać.

Kiedy udać się do ortodonty?

rzeszowski ortodontaKompleksy związane z estetyką naszych zębów to tak naprawdę temat poboczny i tylko wierzchołek góry lodowej. Krzywy zgryz zazwyczaj jest przyczyną rozwoju próchnicy i chorób przyzębia. A nieprawidłowe ułożenie zębów w jamie ustnej powoduje, że zęby nierówno się ścierają. Zaawansowane wady mogą doprowadzić nawet do tego, że osoba ma problemy z przeżuwaniem pokarmów lub problemy w obrębie stawów żuchwowych (na przykład nie może w pełni zamknąć lub otworzyć buzi). Leczenie u ortodonty ma na celu dzięki odpowiednio dobranemu aparatowi (zdejmowanemu lub założonemu na stałe) naprawić krzywy zgryz. Podczas pierwszej wizyty rzeszowski ortodonta przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem. Na początku trzeba zbadać ogólny stan uzębienia i ewentualnie wyleczyć chore zęby, a dopiero potem można rozpocząć terapię ortodontyczną. Aby lekarz mógł stwierdzić jaką dokładnie wadę zgryzu musi naprawić wykonuje zdjęcia cyfrowe i rentgenowskie, a następnie wykonuje odcisk zębów. Najważniejsze jest udzielenie pacjentowi pełnego zestawu informacji, łącznie z informacją o długości i cenie całego leczenia oraz o obowiązkowych wizytach kontrolnych. Ma również obowiązek ostrzec pacjenta z jakimi dolegliwościami może wiązać się noszenie aparatu ortodontycznego i jak należy o niego odpowiednio dbać.

W przeszłości aparat ortodontyczny był postrzegany negatywnie ze względu na duże widoczne druty. Współczesne aparaty są niemal całkowicie niewidoczne, a nawet potrafią stanowić ozdobę.