Najlepsze nawozy ekologiczne

Niemal każdy kto posiada własną działkę ulokowaną na peryferiach miasta posiada tam własną uprawę roślin. Na działkach najczęściej sadzimy różnego rodzaju owoce oraz warzywa. Każdemu kto się taką uprawą zajmuje zależy jednak na tym by ich uprawy były wolne od środków chemicznych. Wiele osób unika więc nie tylko stosowania oprysków ale również nawozów sztucznych. Naturalne nawozy są teraz tak łatwo dostępne, że nie musimy sięgać po sztuczne ulepszacze i wspomagacze wzrostu. 

Skuteczny nawóz naturalny 

biohumusKilkadziesiąt lat temu zaczął się prawdziwy boom na stosowanie nawozów sztucznych. Preparaty azotanowe oraz inne nawozy sztuczne były wówczas niezwykle popularne i wiele osób zdecydowało się na przerzucenie ze stosowania obornika na wspomniane nawozy. Na dzień dzisiejszy coraz częściej odchodzi się od stosowania nawozów sztucznych. Świetnym pomysłem może być stosowanie nawozu jakim jest biohumus. Nawóz ten powstaje w skutek przetrawiania odpadków organicznych przez dżdżownice kalifornijskie. Bardzo dużą zaletą stosowania biohumusu jest to, że uprawiane na nim rośliny zawierają zdecydowanie mniej metali ciężkich oraz azotanów. W takich roślinach znaleźć za to możemy o wiele więcej wapnia oraz łatwo przyswajalnego magnezu. Biohumus zalicza się do nawozów żywych, czyli takich bogatych w mnóstwo mikroelementów. W składzie tego nawozu znaleźć możemy niemal wszystkie składniki odżywcze jakie są potrzebne roślinom do prawidłowego rozwoju. 

Ogólnie rzecz biorąc stosowanie biohumusu w przydomowych ogródkach może dawać naprawdę mnóstwo korzyści. Nawóz ten jest w pełni naturalny więc jedząc warzywa lub owoce uprawiane przy jego użyciu możemy mieć pewność, że spożywamy produkty w pełni ekologiczne. Na chwilę obecną biohumus możemy zakupić w większości sklepów ogrodniczych.