Mycie okien jako pomysł na biznes

mycie okien

Sprzątanie to przecież taka oczywista sprawa. Regularnie, raz na parę dni, czy na tydzień każdy z nas chwyta za miotłę i ścierki, nalewa do wiaderek płynów od podłóg i okien i zabiera się za porządkowanie swojego mieszkania. Mycie okien też jest ważne.

Mycie okien to nie łatwa sprawa.

mycie okienGdybyśmy tego nie robili to ugrzęźlibyśmy prędzej czy później w stertach śmieci, zabłoconych podłogach, szafkach kuchennych lepiących się do jedzenia i zapchanych umywalkach. Kto jednak z nas lubi mycie okien Opole czy szorowanie podłogi? Zapewne nikt. Jest to dla nas przymus, bardziej niż przyjemność, musimy sprzątać, więc sprzątamy, choć niechętnie. Z tego powodu zaczęły się wytwarzać zawody, które będą to za nas robić, jeśli tylko im zapłacimy. Koniec z bieganiem z mopem, koniec z czyszczeniem umywalki, koniec ze ścieraniem kurzy. Zamawiamy tylko usługi porządkowe i problem z głowy. Przyjedzie do nas profesjonalna ekipa, która się wszystkim zajmie za nas, a my możemy poświęcić ten czas na inne aktywności np. czytanie książek, wyjście na spacer, zrobienie zakupów, spędzenie czas z najbliższymi. Sprzątanie nie będzie nas już męczyć, bo mamy kogoś, kto zrobi wszystko za nas. Właśnie z tych powodów usługi porządkowe to bardzo dobry pomysł na biznes. Ludzie chętnie wynajmują innych, żeby wykonali za nich czynności, których nie lubią i/lub czynności na których wykonywanie nie mają czasu. Przykładem takiego zawodu jest ochrona. Będąc w pracy, na mieście, u rodziny, czy śpiąc nie możemy pilnować swojego domu, więc wynajmujemy firmy ochroniarskie, które będą to robić za nas. Założą monitoring, przyjadą kiedy wzbudzi się alarm, będą patrolować okolice blokowiska. Mogą to robić zarówno w domku jednorodzinnym, jak i w blokach. Do sprzątania budynków wielorodzinnych również możemy wyjąc ekipę, której zadaniem będzie sprzątaniem klatek schodowych, czy przycinanie trawników dookoła budynku.

Dzięki temu nie muszą tego robić mieszkańcy, którzy na pewno będą zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Usługi porządkowe są coraz częściej poszukiwane nie tylko przez bogate osiedla, ale też przez zwykłe bloki, czy osiedla grodzone, co pokazuje zapotrzebowanie na tego typu usługi porządkowe. Na pewno sprzątanie i ochrona to dwie dziedziny, w które zawsze warto inwestować.