Montaż mechanicznej wentylacji

Rozporządzenie Ministra Infrastruktury wyjaśnia, że jeśli ktoś zainstalował sobie w domu wentylację mechaniczną, nie może jednocześnie używać wentylacji grawitacyjnej. Ale pozytywne jest to, że na zamontowanie wentylacji mechanicznej, nie potrzeba projektu. Generalnie, wentylacja jest bardzo ważna.

Jaką wentylację zastosować w domu?

wentylacja mechanicznaW dzisiejszych domach lubimy czuć się swobodnie. Każdy szmer, czy np. muzyka, która jest słyszana na zewnątrz, może nie być pozytywnie odbierana przez domowników. Dlatego instalujemy szczelne okna i drzwi właśnie po to, aby przede wszystkim wyciszyć własny dom i oczywiście uszczelnić go, ale także (i może najważniejsze) chodzi o to, aby ciepło które jest w domu i które zorganizowaliśmy za własne pieniądze – przecież ogrzewanie kosztuje – po prostu nam nie uciekło. Tym samym nasz dom staje się taką szczelną kulą, w której kumuluje się zużyte powietrze oraz różne zapachy – często nieprzyjemne. I w takim domu niezbędna staje się wentylacja mechaniczna, lub grawitacyjna. Ale należy pamiętać o tym, że aby taka wentylacja mogła działać, pomieszczenie musi posiadać tzw. nawiewniki szczelinowe. Możemy oczywiście wybrać rodzaj wentylacji. Jeśli chcemy wentylację mechaniczną, nic nie stoi na przeszkodzie, aby ją zamontować. Nie potrzeba na nią specjalnego projektu, ale też nie można mieć w jednym domu dwóch wentylacji, mechanicznej i grawitacyjnej. Dlatego trzeba się zdecydować już na początku, czego tak naprawdę chcemy. Obie wentylacje posiadają wiele zalet.

W każdym domu powinna być zamontowana wentylacja. Bez niej zdecydowanie nie można się obejść. Gdyby nie było wentylacji, ucierpieliby nie tylko mieszkańcy takiego domu, ale również mury naszego domostwa. Bez wentylacji ściany będą parować i tym samym może powstać na nich grzyb.