Mata ograniczająca rozwój chwastów

Niekontrolowany wzrost chwastów na plantacjach roślin jest jednym z powodów spadku wydajności hodowli, a także innych patologicznych zmian w roślinach hodowlanych. Oprócz stosowania nawozów sztucznych, które posiadają szereg skutków ubocznych, plantator może sięgnąć na przykład po specjalną agrotkaninę. Dzięki niej możliwe jest podniesienie wydajności plantacji, bez stosowania szkodliwych środków.

Ekologiczna agrotkanina ściółkująca

ogrodowa mata ściółkującaRolnicy i plantatorzy coraz bardziej interesują się kupnem tego rodzaju mat i agrotkanin głównie ze względu na jej chwastobójcze działanie. Dzięki temu, że tkanina ta blokuje dostęp światła do gleby, możliwe jest radykalne ograniczenie rozwoju chwastów. Ogrodowa mata ściółkująca utrzymuje odpowiedni poziom nawilgocenia ziemi, co ma zbawienny wpływ na szybkość wzrostu sadzonych roślin. Mimo że agrotkanina jest wyprodukowana przy użyciu naturalnych składników, jest zabezpieczona przed procesami gnilnymi. Ma ona zastosowanie przede wszystkim w sadownictwie, uprawie i plantacjach truskawek czy szkółkarstwie leśnym. Dzięki temu, że tkaniny te są znakowane, mogą być idealnie symetryczne rozmieszczone, co dotyczy sadzonek na przykład truskawek czy drzewek. Dzięki temu, że tkanina swoim działaniem oddziałuje na glebę przez długi czas, możliwe jest całkowite wyeliminowanie konieczności stosowania szkodliwych herbicydów, które źle wpływają na stan gleby.

Stosowanie mat i agrotkanin umożliwia także znaczne zmniejszenie kosztów utrzymania plantacji, a także wydatków poniesionych na zakup wszelkiego rodzaju nawozów. Wpływa to nie tylko na stan portfela właściciela plantacji, ale przede wszystkim powoduje, że możliwe jest hodowanie czystych i pozbawionych sztucznych oprysków warzyw, owoców czy roślin ozdobnych.