Mata filtracyjna do lakierni

mata

 

Warsztat samochodowy to miejsce, w którym mamy do czynienia z wieloma szkodliwymi substancjami. Są tam płyny, smary, spraye, które nie powinny mieć styczności z nasza skórą, oczami czy drogami oddechowymi. Szczególnie niebezpieczne jest lakierowanie samochodów.

Mata filtracyjna zatrzymuje drobinki lakieru

mataTaki lakier jest nakładany natryskowo w formie sprayu czy rozpylonego płynu. Jego drobinki osadzają się nie tylko na samochodzie, ale również na całym wnętrzu warsztatu, jak również na lakiernikach. Dlatego też lakiernie muszą być wyposażone w specjalne systemy wentylacyjne, w których zamontowana jest włókninowa mata filtracyjna. Taka mata będzie zatrzymywać wszystkie drobinki lakieru unoszące się w powietrzu, dzięki czemu nie będą one dalej przenoszone do wentylacji i klimatyzacji pomieszczenia. Jak wiadomo w takim ,,zaduchu” dostęp świeżego powietrza jest bardzo ważny. Stosowane są także ściany lakiernicze, które wchłaniają resztki lakieru. Wspomniana mata filtracyjna powinna być przede wszystkim szczelnie zamotywana, by lakier zatrzymywał się na jej powierzchni, a nie przelatywał dalej. Powinna być także przystosowana do warsztatów samochodowych i kontaktu z bardzo szkodliwymi substancjami. Inne filtry są przydatne w palcówkach medycznych, inne przy wyrobach spożywczych, czy w przemyśle. Wiadomo, ze mata musi być wymieniana co jakiś czas, jednak spokojnie można wykonać lakierowania kilku samochodów przed jej zmienieniem. Mata dostępna jest w wielu wymiarach.

Dzięki temu łatwo można dopasować jej wielkość do otworów wentylacyjnych.Obecność maty filtracyjnej w systemach wentylacji lakierni jest z pewnością koniecznością., bez niej lakierowanie nie byłoby takie bezpieczne, a powietrze byłoby stale skażone silnymi chemikaliami.