Lakierowanie podłogi żywicznej i cena za metr kwadratowy

Podłoga w domu czy mieszkaniu musi dobrze wyglądać i idealnie komponować się z całą aranżacją wnętrza. Wielu osobom zależy na tym, by podłoga miała połysk. Podłogą z połyskiem może być np. podłoga z żywicy epoksydowej. Wystarczy nałożyć na taką podłogę odpowiednią warstwę lakieru.

Przygotowanie wylewki betonowej pod podłogę z żywicy epoksydowej

posadzki epoksydowe z żywicy we WrocławiuOczywiście można też pozostawić matową lub półmatową podłogę, jeśli tylko pasuje do całości wnętrza. Za metr kwadratowy posadzki z żywicy epoksydowej należy zapłacić od 160 zł w górę. Podłoga żywiczna jest jednak warta swojej ceny, ponieważ spełnia oczekiwania każdego klienta. Jako że w Polsce posadzki z żywicy epoksydowej dopiero zaczynają być popularne w domach i mieszkaniach, to trzeba wiedzieć, czym kierować się, wybierając ekipę montażową. Najlepiej wybrać firmę wykonawczą, która cieszy się sporym gronem zadowolonych klientów. Należy zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami firmy np. poprosić o portfolio ze zdjęciami wykonanych już podłóg z żywicy epoksydowej. Takie posadzki epoksydowe z żywicy we Wrocławiu wykonywane są coraz częściej. Z firmą wykonawczą należy także ustalić wszelkie warunki dotyczące gwarancji. Do montażu podłogi z żywicy epoksydowej potrzebne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Chodzi tu o wylewkę betonową. Na pewno beton nie powinien być za bardzo świeży. Po wykonaniu wylewki betonowej należy odczekać co najmniej miesiąc.

Warto sprawdzić, jaka jest wilgotność takiej wylewki. Nie powinna ona przekraczać 5%. Powierzchnia do wykonania podłogi żywicznej zawsze musi zostać dokładnie oczyszczona. Trzeba ją też wyrównać, odpylić i oczywiście odpowiednio zaimpregnować. Dzięki temu przyczepność materiału będzie najlepsza, a dodatkowo takie przygotowanie wylewki betonowej ograniczy późniejsze zużycie podłogi z żywicy epoksydowej.