Kupiłem sobie narzędzie do polerowania lakieru

Strasznie się ostatnio zafascynowałem możliwościami, jakie oferują nowoczesne kosmetyki samochodowe oraz preparaty do dbania o wygląd samochodowej karoserii. Mam kilkunastoletnie auto i postanowiłem, że we własnym zakresie dokonam jego kompletnego odnowienia. Pomyślałem, że początkiem wszystkiego będzie wypolerowanie lakieru. Potem chciałem położyć powłokę ceramiczną.

Kupiłem nowoczesną i niedrogą polerkę

nowoczesna polerka dual actionJako, że postanowiłem położyć na lakierze powłokę ceramiczną to najpierw musiałem wykonać dokładne polerowanie lakieru. A to dla laika nie jest zbyt łatwe zadanie. Zacząłem od dokładnego umycia samochodu i wyczyszczenia go z wszelkich zatłuszczeń. W tym celu zakupiłem bardzo ciekawy preparat, który rzeczywiście bardzo dobrze odtłuścił mi cały lakier samochodowy. Praktycznie w tym samym czasie przyszła kurierem zamówiona przez internet nowoczesna polerka dual action. To urządzenie do polerowania lakieru jest ponoć tak proste w obsłudze, że każdy jest w stanie sobie z tym poradzić. I muszę przyznać szczerze, że dałem sobie świetnie radę. Do polerowania trzeba mieć naprawdę dużo cierpliwości, ale jeśli wszystko robi się krok po kroku to idzie w miarę łatwo. Bardzo ważne jest to, żeby dokładnie wypolerować każde miejsce karoserii. Nie można niczego pominąć, bo od razu będzie to widoczne gołym okiem. Mnie udało się wypolerować cały lakier moją polerką, a za chwilę biorę się za położenie powłoki.

Nigdy wcześniej nie zajmowałem się kosmetyką samochodową. Nawet w wersji amatorskiej jak teraz. Mam nadzieję, że po położeniu powłoki lakier w moim samochodzie będzie wyglądał jak nowy. Na razie jest bardzo dokładnie wypolerowany i mam wrażenie, że zrobiłem to lepiej niż to robią lakiernicy. Wiadomo, że do swojego samochodu to się człowiek przyłoży najmocniej jak umie.