Kudowa Zdrój w zimie i w lecie

Kudowa

Miejscowości turystyczne bardzo się od siebie różnią, nawet jeśli leżą w podobnym położeniu geograficznym. Miasta nadmorskie są do siebie bardziej zbliżone, bo wszystkie leżą na płaskim terenie. Bałtyk nie słynie z wysokich temperatur, ani z silnych wiatrów, więc uprawianie tam sportów wodnych jest w każdym miejscu utrudnione.

Wypoczynek dla aktywnych i leniuchów – Kudowa Zdrój

KudowaJednak miejscowości położone w górach są od siebie bardzo różne. Nie wszystkie dobrze jest odwiedzać latem lub zimą. Taka Kudowa Zdrój na przykład. Jest dobrym miejscem do odwiedzenia latem, ponieważ jest tam wiele dobrych szlaków wspinaczkowych i rowerowych. Grzbiety gór Kudowy nie są tak strome, jak gdzie indziej, a szczyty są płaskie, idealne do odpoczynku. W lecie nie ma lepszego miejsca niż Kudowa czy inna miejscowość w Górach Stołowych. Nawet osoby o nie najlepszej kondycji dadzą sobie radę z podejściem lub podjechaniem na szczyty takich gór. Także osoby starsze dobrze się odnajdą w Kudowie, w końcu znajduje się tam znane uzdrowisko. Jednak latem lepiej jest pojechać gdzie indziej. Sprawdza się Zakopane, Zieleniec, Rabka, czy Białka Tatrzańska. Tam znajdziemy piękne stoki, których nie ma w Kudowie Zdroju. Możemy do woli zjeżdżać na nartach lub snowboardzie.

Białe szaleństwo w takich miejscowościach będzie niezapomniane. Zatem zanim zdecydujemy się do jakiej miejscowości w górach jedziemy to poczytajmy o jego specyfice, czy lepiej pojechać tam latem czy zimą. Opinie narciarzy i turystów na pewno będą pomocne dla nas. Wtedy na pewno będziemy zadowoleni z naszego wyboru.