Księgowość – z czym to się je? Czy da się pracować bez programów?

program

Popularna w dzisiejszych czasach stała się właśnie księgowość, dzięki niej można zyskać łatwą i przyjemną pracę o wysokich zarobkach. Ale czy rzeczywiście jest tak różowo, jak mówią inni? Jeśli mowa o uproszczonej księgowości, to tak naprawdę jest, ale pełna księgowość to już inna liga, a coraz więcej firm wymaga koniecznie umiejętności na poziomie pełnej księgowości, gdzie różowe okulary mogą już spaść z nosa.

Co to właściwie jest księgowość? Jak to właściwie się robi? Czy łatwo byłoby dzisiaj pracować bez komputera i programów?

programUproszczona księgowość skierowana jest głównie do malutkich firm obejmujące mały zakres działalności. W przypadku tej bardziej zaawansowanej technologii, jaką jest pełna księgowość program, trzeba wykazać się wielkim zaangażowaniem, precyzją i cierpliwością. Aby zostać profesjonalnym księgowym, który zasłuży na wysokie wynagrodzenie, trzeba bardziej się postarać i nie wystarczy ukończyć tylko studiów na kierunkach ekonomicznych, czy finansów i rachunkowości. Powstaje coraz więcej kursów z księgowości, dzięki którym ludzie kształtujący się w tym kierunku zdobędą odpowiednie umiejętności i będą mieli łatwiej o znalezienie pracy w dobrych warunkach. Profesjonalny księgowy posiada certyfikat uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, którego zdobycie nie jest wcale takie łatwe, jak by się innym wydawało. Oprogramowanie dla firm powinno być opanowane na stopniu biegłym, a ich jest bardzo wiele, a nauczyć się używania wszystkich wiąże się z nierealnym do wykonania zadaniem. Dobry księgowy musi także dobrze obsługiwać wybrany przez daną firmę program księgowy. Księga przychodów i rozchodów powinna znajdować się w małym paluszku, jeśli ktoś chce związać swoją przyszłość z księgowością.

Podsumowując ta dziedzina wcale nie jest taka łatwa, a od przyszłych księgowych wymaga się pełnego profesjonalizmu już na wstępie, a żeby osiągnąć sukces trzeba wykazać się dużym zaangażowaniem.