Kratka podjazdowa zamiast kostki brukowej

Najczęściej do wykonywania pojazdów wykorzystuje się kostkę brukową. Jest ona tania, łatwa do ułożenia, a teraz można ją teraz kupić w różnych kolorach. Nie zawsze jednak chcemy używać kostki, czasem wolimy mieć pojazd z kamieni, szczególnie jeśli znajduje się on przez hotelem, czy firmą.

Kratka podjazdowa połączona z kamieniami

czarna kratka podjazdowaSame kamienie są mniej praktyczne. Trudno się po nich jeździ, a zimą jak całość przymarznie to drobne nierówności kamieni stają się niesamowicie śliskie. Wtedy rozwiązaniem jest czarna kratka pojazdowa. Jest to rodzaj gotowego ,,płata” stworzonego z tworzywa sztucznego. Powierzchnia przypomina plaster miodu, otworki mogą też mieć kształt okręgu, czy sześciokąta. Taką kratkę kładzie się na gładkiej powierzchni, na przykład na betonowej wylewce. Kratka ma zaczepy kotwiczące, które sprawiają, że nie będzie się ona przesuwać i dobrze będzie się ją rozkładać. Mimo iż czarna kratka podjazdowa jest wykonana z tworzywa sztucznego to jest ona bardzo trwała. Nie widac na nich przetarć, zagnieceń, czy śladów po pojazdach. Następnie taka kratka jest niejako wypełniana drobnymi kamyczkami, to górnej krawędzi. Wtedy kamyczki nie wylatują poza swój obręb i widać ile ich należy sypać. Kratkę można układać na zmianę, to znaczy raz pionowo, raz poziomo. W ten sposób bez rysowania linii można wytyczyć miejsca do parkowania. Każde miejsce można tez wysypać innym kolorem kamyczków, co dodatkowo będzie mieć aspekt dekoracyjny. Dobrze jest o tym pomyśleć.

Kratka podjazdowa to nowoczesny sposób na wykonanie miejsca parkingowego. Razem z drobnymi kamykami jako wypełnieniem ładnie wygląda a jej zakup nie jest drogi. Duże paczki kratek starczą nawet na cały parking. Za jedna kratkę zapłacimy kilka złotych, za kratki na całość jakieś kilkaset.