Konkurencja wśród firm transportowych z przewozami bagażowymi

przewozy bagażowe

Branża transportowa, podobnie jak wszystkie jest bardzo mocno obstawiona przez szereg firm wzajemnie ze sobą konkurujących. Jest to normalne i wręcz bardzo pożądane zjawisko.

Przewozy bagażowe w Warszawie i kontakt z klientem

przewozy bagażoweGdyż zjawisko monopolu na rynku, mimo że dla firmy dzierżącej w niej prym, a w zasadzie pozycji monopolisty jest bardzo przyjemne, to jednak przez klientów, czyli nas jest zupełnie inaczej postrzegane. My lubimy mieć prawo wyboru, a chyba co najważniejsze możliwość negocjacji cen. To jest podstawowa zasada współczesnego rynku , opartego na zdrowych rynkowych zasadach. Kiedy obserwuje się branżę transportową, to można śmiało przyznać, że konkurencja jest bardzo szeroka, no i przyjmuje różne formy. Niektóre firmy nastawiają się tylko na przewozy bagażowe w Warszawie, działając na zasadzie kontaktu telefonicznego. Informacja i reklama jest zamieszczana w prasie, Internecie, a nawet czasem w jednej z regionalnych stacji radiowych. I w ten sposób starają si dotrzeć do klienta. Pracownicy takich firm siedzą sobie spokojnie w domu, czekając na informację z centrali: jest zlecenie tu i tu, trzeba pojechać i dostarczyć towar gdzieś indziej. W takim przypadku taxi bagażowe działa na zasadzie kontaktu telefoniczno – radiowego. Jest to korzystne dla wszystkich, jednak jest troszkę wyższy koszt prowadzenia takiej działalności, gdyż trzeba opłacić działalność całej centrali, a usługi transportowe opierają się na zasadzie nie tylko jakości, ale także i ceny.

Dlatego tak wielką popularnością cieszą się tanie przeprowadzki. Klienci oczekują takich ofert i propozycji i nie ma to znaczenia, czy to jest warszawa, czy inne miasto. Wszędzie usługa ma być zrobiona dobrze, ale i tanio.