Kilka sposobów na zwalczanie komarów

 

Latem komary dokuczają każdemu. Najwięcej jest ich w miejscach położonych w pobliżu jezior i stawów. W praktyce mogą one pojawiać się wszędzie. Na szczęście jest kilka sprawdzonych sposobów na zwalczanie tych uciążliwych dla człowieka owadów. Warto znać metody, które mogą pomóc w pozbyciu się tego uciążliwego problemu.

Do zwalczania komarów trzeba się przygotować

zwalczanie komarówPrzed sezonem letnim trzeba się odpowiednio przygotować, żeby nie dać się zaskoczyć nagłemu atakowi komarów. Można zacząć od dostępnych w sklepach odstraszaczy w aerozolach, które skutecznie utrudniają tym owadom życie. Zwalczanie komarów nie jest łatwe, ale chemia do psikania może to zadanie bardzo ułatwić. Komary nie lubią też zapachu palonej kawy. Mało osób o tym wie, że kawa mielona jest bardzo skutecznym odstraszaczem dla komarów. Wystarczy na spodeczek nasypać mielonej kawy a następnie podpalić to zapalniczką. Kawa będzie się wypalać powoli, a jej zapach skutecznie spłoszy nieproszonych gości. Komary nie lubią też zapachu wanilii. Otwierając latem okna w domu bądź w mieszkaniu można na parapecie umieścić olejek waniliowy wylany na spodeczek. To powinno skutecznie odstraszyć komary i uniemożliwić im wlatywanie do domu czy mieszkania. Dla tych, którzy latem chcieliby spędzić wieczór w ogrodzie też znajdzie się sposób na odpędzenie tych uciążliwych owadów. Wystarczy gdzieś w oddali zapalić pochodnię, do której komary będą się zlatywały. Komary lubią światło, więc taka pochodnia będzie dla nich niezwykle kusząca.

Istnieje kilka sprawdzonych sposobów, którymi można zwalczyć komary. Nie da się ukryć, że są one bardzo uciążliwe. Ich ugryzienie nie jest dla nikogo przyjemne. Sposoby na pozbycie się tych szkodników sprawdzą się wewnątrz pomieszczeń a także na zewnątrz. W ostateczności pozostaje tylko skorzystać z profesjonalnej firmy oferującej dezynsekcję.