Jesienne błoto i pomoc drogowa

Jesienią zeszłego roku wraz z kolegą postanowiliśmy wypróbować nasze samochody na nieutwardzonej drodze czyli takiej z gliny i żwiru. Nie przemyśleliśmy do końca swojego pomysłu, bo mimo, że padał deszcz wyruszyliśmy w trasę.

Pomoc drogowa działała sprawnie

pomoc drogowa Warszawa ma dobre drogi, więc z początku wszystko układało się dobrze, ale gdy zjechaliśmy na poboczną gliniastą trasę, okazało się, że nasze samochody zaczynają mieć problemy. Mój samochód zjechał niefortunne z drogi na pole i zakopał się w błocie, zadzwoniłem po auto pomoc i zamierzałem spokojnie poczekać. Ale mój kolega stwierdził, że pomoc drogowa w Warszawie wystawi mi duży rachunek, więc lepiej będzie jak on swoim samochodem spróbuje mi pomóc. Wiedziałem, że to będzie trudne i może się źle skończyć ale on się uparł. Obaj byliśmy laikami w kwestii holowania i wyciągania aut z błota, robiliśmy to pierwszy raz, więc nie zdawaliśmy sobie sprawy, że stalowa linka to bardzo zły pomysł. Mój samochód nie posiadał haka, więc linkę zaczepiliśmy na przedniej belce, a instynkt podpowiadał mi, że to autoholowanie nie będzie skuteczne o może mnie drogo kosztować. Linka stalowa była sztywna, szarpało okropnie, zamiast wyciągnąć auto na twardą drogę, koła jeszcze bardziej się zakopały i bałem się, że dojdzie do uszkodzenia miski olejowej. Cały w błocie siedziałem przy drodze i czekałem na wsparcie. Na szczęście pomoc drogowa w Warszawie zadziałała sprawnie i w krótkim czasie pojawili się na miejscu zasadzki czyli pola a dokładnie błota. Auto pomoc i holowanie to dobry duet, tak więc zręcznie wyciągnęli mój samochód i autoholowanie do miejsca zamieszkania okazało się zbyteczne. Zapłaciłem tylko za wyciągnięcie auta na drogę i wróciliśmy do domu. Koszt okazał się nie wysoki.

Gdy ochłonąłem, dotarło do mnie, jak wiele ryzykowaliśmy, takim nieprzemyślanym działaniem, bo gdyby w trakcie wyciągania coś puściło, nasze zdrowie byłoby zagrożone. Teraz już wiem, że drogi żwirowe i gliniaste to nie moja bajka, więc Warszawa jest naszą ulubioną trasą i tego się trzymamy.

Warto sprawdzić jak wygląda ta pomoc drogowa – auto-abc.pl