Jakie prześcieradło wybrać w sklepie?

 

Na rynku jest bardzo szeroki wybór pościeli i prześcieradeł. Na co warto zwrócić uwagę wybierając odpowiedni komplet do swojego domu? Przedstawiamy listę kwestii, które są bardzo ważne i pozwolą nam wybrać doskonały produkt, który będzie idealnie służył nam przez długie lata.

Wybór prześcieradła w sklepie – zdecyduj się na materiał jersey

prześcieradła jersey w sklepiePrzede wszystkim warto spojrzeć na skład materiału z którego wyprodukowano dany element. Pozwoli to ocenić właściwości produktu oraz sprawnie stwierdzić, czy jest on optymalny jak na pościel i gwarantuje na przykład dobrą przewiewność i możliwość prania w normalnej temperaturze. Do najbardziej popularnych materiałów na prześcieradła, jakie możemy spotkać to przede wszystkim bawełna i jersey. Co więcej prześcieradła jersey w sklepie to zazwyczaj prześcieradła z wszytą gumką, która jest bardzo wygodna w użytkowania. Umożliwia sprawne założenie prześcieradła na posiadany materac oraz znacznie ograniczenia zsuwanie się prześcieradła, co jest szczególne ważne w przypadku prześcieradeł dla dzieciaków oraz dla osób, które podczas spania w nocy bardzo się wiercą i często mają problem z zmierzwionym po nocy prześcieradłem. Przez wiele osób prześcieradła wykonane z jerseyu są uznawane za najlepsze na świecie. I nic w tym dziwnego – są one bardzo wytrzymałe i odporne na działanie wysokich temperatur na przykład podczas prania i suszenia. Są także stosunkowo dobrze rozciągliwe oraz odporne na zniekształcenia i mechacenie.
Dobre prześcieradło z jerseyu to zakup, który posłuży nam przez długie lata. Dlatego też warto za nie zapłacić nieco więcej niż za chińskie prześcieradło wykonane  z marnej jakości materiału, które po pierwszym praniu nie będzie już przypominać zakupionego niedawno przez nas produktu.