Jakie elementy składają się na bezpieczny parking?

Na wielu dużych parkingach znajdujących się w centrach miast, jednym z najczęstszych problemów jest odpowiednie oznaczenie miejsc w których znajdują się np. kratki ściekowe czy przejścia dla pieszych. Dlatego też w takich punktach ustawiane są specjalne ograniczniki, uniemożliwiające podjechaniem samochodem zbyt blisko.

Bezpieczny parking, czyli ustawienie odpowiednich oznaczeń

słupki parkingoweJeśli jesteśmy osobami odpowiedzialnymi za budowę parkingów, to już na etapie wykonywania ich projektów, warto pomyśleć o montażu specjalnych elementów, dzięki którym będą one odpowiednio zabezpieczone. Zazwyczaj są to słupki parkingowe, wykonane przeważnie z wysokiej jakości metalu lub betonu, zapewniające trwałą ochronę wyznaczonych miejsc. Jeśli zdecydujemy się na takie właśnie rozwiązanie, to powinniśmy zastanowić się jaki kształt takiego słupka najlepiej sprawdzi się na projektowanym parkingu. Należy pamiętać aby ich parametry były odpowiednio dopasowane do wielkości parkingu a także natężenia ruchu na nim. Następnie powinniśmy skontaktować się z ich producentem w celu wybrania odpowiedniego modelu a także tego jakie ma on mieć kolory. Warto pamiętać aby taki słupek posiadał homologację, świadczącą o wykonaniu go z bardzo trwałych materiałów, dzięki którym nawet w wyniku uderzenia w niego przez samochód, pozostanie on na swoim miejscu. Firma która nam je dostarczy zajmie się także ich profesjonalnym zamontowaniem, dzięki któremu taki słupek będzie trwale przytwierdzony do podłoża.

Ochrona parkingów przed ich zastawianiem nie jest rzeczą prostą, gdyż wymaga doboru odpowiednich elementów, dzięki którym takie miejsca będą odpowiednio oznakowane. Opisane słupki przyczynią się także do zwiększenia bezpieczeństwa dla osób, które poruszają się po parkingach, tak aby mogły czuć się bezpiecznie.