Jak wygląda budowa małego domku mobilnego?

Wiele osób decyduje się na posiadanie domków rekreacyjnych. Zwykle są one wykonywane z drewna. Jednak ostatnio domki typu holenderskiego zaczynają być coraz bardziej popularne. Sprawdź, jak jak wykonuje się domki mobilne w praktyce. Zanim opowiemy o poszczególnych etapach budowy zastanowimy się na niezbędnymi materiałami. Do przygotowania domku letniskowego na cały rok przyda się: płyta OSB, drewno oraz wełna mineralna. 

Szkielet domu mobilnego

budowa domków mobilnychAby móc prawidłowo przejść przez etap budowy musimy zacząć od postaw. Do tego celu niezbędne są drewniane słupki. Aby budowa domków mobilnych przebiegła prawidłowo niezbędne jest ułożenie drewnianych palików w odległości 1,25 metra od siebie. Istotne jest równomierne ułożenie słupków bez względu na przeszkody np. okno. W celu miejsca na okno warto wstawić belkę imitującą nadproże. Gdy nasz szkielet jest gotowy trzeba prawidłowo wypełnić puste przestrzenie. W tym celu stosuje się płyty OSB. Pomiędzy płyty OSB stosuje się styropian. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom jest wygłuszony. Wbrew wszelkich opiniom budowa domków mobilnych z płyty OSB jest niezwykle trwała. Ich żywotność jest porównywalna z technologią murowaną. Profesjonalna budowa domków mobilnych pozwala na domek letniskowy do stałego oraz tymczasowego zamieszkania. Do można dodatkowo ocieplić w tym celu stosuje się wełnę mineralną o grubości 10-15 cm.

Tak oto skończyliśmy omawiać domy szkieletowe. Mam nadzieję, że opis o budowa domków mobilnychjest dla Was zrozumiały. Z pewnością warto się zainteresować tego typu technologią. Na zachętę dodam, że skandynawska konstrukcja jest doskonałą alternatywą dla klasycznych domów murowanych. Jej główną zaletą mobilnych domów ze szkieletu jest szybkość oraz tani koszt budowy.