Jak sfinansować zakup używanego ciągnika siodłowego?

Gdy trzeba kupić ciężarówkę, bo jest ona niezbędna do prowadzenia działalności transportowej, z pomocą może przyjść nam bank lub firma leasingowa. Bo najlepszym i najtańszym sposobem na sfinansowanie takiego zakupu jest leasing. W leasing można wziąć nowy lub używany ciągnik siodłowy. Trzeba tylko znaleźć odpowiedniego sprzedawcę i mieć wystarczającą zdolność kredytową.

Ciągnik siodłowy musi być sprzedany na fakturę

używane ciągniki siodłoweJak wziąć w leasing używany ciągnik? Tak samo łatwo jak nowy. Przy czym potrzebna jest jedna rzecz. Na ciągnik musimy otrzymać fakturę i to najlepiej taką, która uwzględnia podatek VAT. Tylko przy takiej fakturze opłaci się brać pojazd w leasing. Na szczęście w branży transportowej praktycznie każda firma jest płatnikiem VAT. Konieczność otrzymania faktury oznacza jednak tyle, że nie możemy zakupić ciągnika od prywatnego właściciela. Jeśli jakaś osoba prywatna, nieprowadząca firmy, chce nam sprzedać używane ciągniki siodłowe, to nie będzie możliwości wzięcia ich w leasing. A dlaczego to właśnie leasing jest najkorzystniejszą formą sfinansowania inwestycji w poszerzenie floty? Dlatego, że jego oprocentowanie w skali całego okresu leasingu jest korzystniejsze, aniżeli oprocentowanie kredytu tylko za jeden rok kredytowy. Leasingi oprocentowane są w granicach od dwóch do czterech procent rocznie. To bardzo mało w porównaniu z kredytem. Przy leasingu pojazdu powstają jeszcze korzyści podatkowe.

Jeśli trzeba kupić używaną ciężarówkę to jej zakup można sfinansować z pomocą banku lub firmy leasingowej. Dzisiaj praktycznie każdy bank oferuje takie finansowanie jak leasing. Wystarczy jedynie znaleźć używany ciągnik siodłowy, na który wystawiona zostanie faktura. Najlepiej faktura z podatkiem VAT, bo wtedy najbardziej opłaci się brać ciągniki w leasing.