Izolacje przeciwko wilgoci w piwnicach

 

W naszych domach czy mieszkaniach posiadamy pomieszczenia, które użytkujemy w celu przechowywania zbędnych przedmiotów, sprzętu sportowego, czy opału w okresach grzewczych. Ważne jest zatem, aby zadbać o ich odpowiednią ochronę przed warunkami atmosferycznymi, tak, aby nie miały one negatywnego wpływu na przechowywane rzeczy.

Wewnętrzna izolacja przeciwko wilgoci

hydroizolacja piwnicy od wewnątrzGdy myślimy o pomieszczeniach przeznaczonych na tzw. „składziki”, głównymi określeniami, jakie przychodzą nam do głowy są strych lub piwnica. Są to bowiem miejsca znajdujące się w niemalże każdym domu, czy bloku mieszkalnym. Trzymamy w nich przeróżne rzeczy, od gratów, które z sentymentu zostawiamy, przez rowery, czy inne podobne sprzęty, aż po drewno, czy węgiel w sezonach zimowych. W przypadku korzystania z piwnic jednak bardzo często natrafiamy na problemy z panującą w nich wilgocią, czy lekkim zalewaniem przez wodę. Powoduje to szereg uszkodzeń, nie tylko ścian czy podłogi w piwnicy, ale także tego, co znajduje się na jej wyposażeniu. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest hydroizolacja piwnicy od wewnątrz. Taka hydroizolacja może być wykonana na wiele sposób i przy użyciu różnych materiałów, w zależności od tego w jakim stanie jest dana piwnica oraz jaki wpływ ma na jej wilgotność woda gruntowa i jej poziom. Profesjonalne firmy świadczą usługi wyspecjalizowanego pozbywania się skutków dostawania się wody do piwnic.

Chcąc zapewnić sobie suchość ścian i posadzki w piwnicy powinniśmy zdecydować się na wykonanie w niej hydroizolacji. Pozwoli to nam na pozbycie się wody w pomieszczeniu oraz ustrzeże przechowywane tam przedmioty od uszkodzeń i rdzy. Zaoszczędzimy dzięki temu na ciągłym pozbywaniu się wilgoci i grzybów wewnątrz, ale też na odświeżaniu piwnicy.