Ile kosztuje deratyzacja?

Szczury to gatunek niezwykle inteligentny i odporny na wszelkie choroby. Jednak nie znaczy to, że nie mogą być one ich nosicielami, co zresztą zdarza się bardzo często, gdyż specjaliści szacują iż 8 na 10 osobników przenosi groźne wirusy, bakterie i pasożyty.

Krakowscy specjaliści od skutecznej deratyzacji

deratyzacja krakówNiestety nie ma sposobu na skuteczne ograniczenie populacji szczurów, toteż pozostaje nam jedynie eksterminacja i profilaktyka. Zagrożenia, jakie stanowią szczury nie należy lekceważyć, ponieważ nie musi dojść do pokąsania lub podrapania, by zarazić się od nich paskudną chorobą. Wszak wystarczy dotknąć zsypu, czy też czegoś po czymś chodziły, gdyż patogeny znajdują się także w ich odchodach i wydzielinach gruczołów. A ze przebywają w miejscach, gdzie nie brakuje odchodów, nie tylko szczurzych, większość zarazków transportują na łapach i włosiu. Deratyzacja jest koniecznością, albowiem, gdyby nie była przeprowadzana systematycznie, to szczurów byłoby w miastach więcej niż ludzi. Jest tak, ponieważ samice tych gryzoni mają wyjątkowe zdolności rozrodcze, pozwalające wydać na świat nawet kilkanaście młodych w miocie. A gdy dodamy do tego fakt, że ciąża u szczurów trwa jedynie 22-23 dni, z łatwością zrozumiemy, jak łatwo mogą odbudować swoją populację. Dlatego warto zawczasu wezwać specjalistów od odszczurzania. Jeżeli zatem potrzebna jest nam deratyzacja Kraków jest miastem, gdzie znajdziemy fachową pomoc. Wszak działa tu aż kilkanaście firm deratyzacyjnych, świadczących kompleksowe usługi. Większość z nich działa w trybie 24/7.

Walka ze szczurami jest wyższą koniecznością, na którą musimy się decydować, jeśli nie chcemy, by ludzkość padła ofiarą kolejnej epidemii. Wszak te gryzonie odpowiedzialne były za rozprzestrzenianie się dżumy, cholery, tyfusu oraz grypy „hiszpanki”.