Idealny kominek w moim idealnym krakowskim domu

Budowa domu od fundamentów to wydatek niemały. Nakład finansowy nie jest jedynym. Ale ten kto budował już kiedyś dom, wie, że jest to w efekcie jedno z lepszych wydarzeń w życiu. Powstaje coś od zera, coś czemu my nadajemy kształt. Ilość ścian, kształt okien, kolor ogrodzenia.

Jaki rodzaj kominka do domu wybrać?

kominki krakówW środku decydujemy o tym, gdzie będzie sypialnia, którędy będziemy wchodzić do kuchni oraz gdzie będzie kominek. Ten ostatni jest jedną z urokliwszych części domu i w niejednym przypadku spełnia funkcję typowo dekoracyjną. Ludzie tak lubią kominki, że czasem nie jest dla nich istotne, czy się przy nich ogrzeją, ale ważne jest, że mogą popatrzeń w ogień. Płomienie skaczące po drwach od zawsze fascynowały ludzi. Ogień w kominkach uspokaja, wycisza, ociepla. Jest w tym jakaś magia. Ja też to wiem, dlatego kominki kraków, były u mnie na tapecie przez ostatni czas. Zastanawiałam się czy ma być otwarty, zamknięty, czy może w wkładem kominkowym? Od męża słyszałam zawsze, że najlepsza jest koza, ale mnie one jakoś się nie podobają. Więc teraz rozmyślałam co będzie najlepsze ze względu na źródło energii: gazowe, elektryczne, czy na paliwo stałe? Tutaj już byliśmy pewni, że chcemy mimo wszystko drewno. Kominek wymaga drewna. Oczywiście, wiem, że to się wiąże z sezonowaniem, ale jeśli mam już mieć coś wymarzonego, w tym moim idealnym domu, to niech spełnia wszystkie moje wymagania. Ma dawać ciepło, ale nie ma być jego głównym źródłem w domu; kominek ma być estetyczny – ma również pełnić funkcję dekoracyjną.

W Krakowie jest dużo firm, w których mogłam szukać swojego idealnego kominka. W końcu się udało. Przypadkiem. Przestałam czuć presję, odstawiłam temat na bok. I sam mi kiedyś, przypadkiem, wpadł w oko, w gazetce promocyjnej. Strzał w dziesiątkę!