Grzejniki elektryczne energooszczędne jako sposób na obniżenie rachunków za prąd

grzejnik

Z pewnością każdy, który ma w swoim domu ogrzewanie elektryczne co miesiąc drży o rachunku na prąd. Problem ten dotyka szczególnie te osoby, które zdecydowały się na bardzo tanie grzejniki elektryczne. Za ich tani zakup niestety przyjdzie płacić w przyszłości. 

Grzejniki energooszczędne to dobry sposób, żeby zaoszczędzić trochę pieniędzy

grzejnikOd pewnego czasu na rynku rozwijają się grzejniki energooszczędne nazywane także grzejnikami akumulacyjnymi. Taki grzejnik elektryczny ma bardzo ekonomiczne działanie. Kupno go to jednak nie jest jedyny krok. Najpierw musimy się zorientować w jakiej taryfie płacimy za energię elektryczną. Przy taryfie jednostrefowej koszty pobierania przez nas prądu są stałe zarówno w godzinach dziennych i nocnych. Taryfa dwustrefowa oferuje nam tani prąd w nocy i przez kilka godzin w trakcie dnia, kosztem podwyższonej stawki w pozostałych godzinach. Przy zakupie grzejników akumulacyjnych warto jest rozważyć taryfę dwustrefową, ponieważ grzejniki te pobierają energię w nocy i kumulują ją w sobie po to, aby oddawać nam ją równomiernie w trakcie dnia lub w porach w których sobie sami ustalimy, gdyż bardziej zaawansowane wersje tych urządzeń mają możliwość bardzo dokładnej regulacji zarówno temperatury jak i czasu w którym mają pracować. Pomóc oszczędzić powinno nam także solidne ocieplenie domu. Jeśli dom będzie solidnie zabezpieczony przed zimnem z zewnątrz, to będzie pobierał mniej energii z zewnętrznych źródeł co generuje kolejne oszczędności w okresie długoterminowym. Decydując się na ogrzewanie elektryczne raczej nie robiliśmy tego w ciemno i mieliśmy świadomość wysokich rachunków za prąd.

Najgorzej jeśli zrobiliśmy to w budynku o powierzchni 200 metrów kwadratowych i więcej. Wtedy koszty za prąd będą wysokie nawet przy zastosowaniu energooszczędnych grzejników. Wtedy powinniśmy pomyśleć o zmianie sposobu ogrzewania, gdyż w dłuższej perspektywie będziemy odczuwać wysokie koszty coraz silniej, a ogrzewanie elektryczne zostawić sobie jako alternatywne źródło ciepła w razie gdyby np. nie chciało nam się schodzić do kotłowni w nocy.