Grawerowanie laserowe – co to takiego?

grawerowanie laserowe

Grawerowanie to dość popularna metoda na oznaczanie różnych przedmiotów. Obecnie dostępne są różne techniki grawerowania, między innymi grawerowanie mechaniczne oraz grawerowanie poprzez technikę laserową.

Na jakich materiałach dokonujemy grawerowanie laserowe?

grawerowanie laseroweGrawerowanie laserowe można dokonać na materiałach o różnej grubości oraz rodzaju, począwszy od kryształu, szkła, drewna i ceramiki, skończywszy na skórze naturalnej czy metalu. Znakowanie laserem bywa używane przy tworzeniu zaproszeń (zarówno ślubnych, jak i zaproszeń na ważne uroczystości), dyplomów (szkolnych z okazji konkursów oraz wyróżnień), podziękowań. Często używa się go także przy tworzeniu różnego rodzaju reklam – począwszy od wygrawerowania nazwy firmy na brelokach czy smyczach, skończywszy na różnego rodzaju innych gadżetach rozprowadzanych wśród potencjalnych klientów. Miasto Warszawa na większości swoich ulic zastosowała tabliczki z ich nazwami, które powstały właśnie poprzez tanie grawerowanie laserowe Warszawa, gdyż jest to metoda bardzo trwała i odporna na działanie warunków środowiskowych. Grawerowanie od dawna było używane jeśli chodzi o prezenty (np. tabliczek z imieniem) bądź przy grawerowaniu na biżuterii, chociażby na obrączkach ślubnych (data uroczystości, imię partnera) bądź sentencji na nieśmiertelnikach czy bransoletach.

Osobliwy grawer sprawia, że przedmiot zyskuje nową wartość i staje się bardziej unikalny. Jeśli grawer dotyczy prezentu – obdarowana osoba na pewno doceni to, że został on przygotowany specjalnie z myślą o niej i dzięki temu jeszcze bardziej ucieszy się z podarowanego drobiazgu.