Gdzie wykorzystuje się hydranty?

Hydrant jest nieocenionym urządzeniem w sytuacji nagłego pożaru w miejscu, gdzie dojazd dla wozów strażackich z wodą do gaszenia pożaru jest co najmniej utrudniony. W takiej sytuacji z pomocą strażakom przyjdzie umiejscowiony nieopodal hydrant, z którego strażacy będą mogli czerpać wodą do ugaszenia pożaru. Jednakże należy pamiętać o tym, że hydranty mimo tego, że przez długi czas mogą być nie używane, to należy je odpowiednio serwisować.

Komu zlecić serwisowanie hydrantu w Nowym Sączu?

serwis hydrantów znajdujący się w Nowym SączuKażdy znajdujący się przy drodze hydrant musi być okresowo serwisowany, aby uniknąć sytuacji, w której w momencie wystąpienia pożaru, hydrant okaże się niesprawny. Jest to całkiem możliwe, bowiem większość hydrantów przez całe lata jest nieużywanych. W takiej sytuacji może dojść do zapieczenia się śruby spustowej lub innej usterki spowodowanej szkodliwym działaniem środowiska na hydrant przez długi czas. Dlatego bardzo istotną rolę tutaj odgrywa serwis hydrantów znajdujący się w Nowym Sączu. Jego pracownicy są ekspertami w swojej branży i okresowo sprawdzają wszystkie hydranty. Ich praca polega na tym, ze przyjeżdżają oni do konkretnego hydrantu i sprawdzają jego funkcjonalność poprzez odkręcenie z niego wypływu wody. Jeśli okazuje się, że któryś z elementów hydrantu wymaga wymiany, bądź naprawy, robią to niezwłocznie i przywracają tym samym pełną użyteczność tego urządzenia.

Żaden strażak nie chce znaleźć się w sytuacji, gdy po podłączeniu węża strażackiego do hydrantu, okazuje się, że owy hydrant jest niesprawny. Jest to wręcz niedopuszczalne, bo może doprowadzić do szybkiego rozprzestrzenienia się ognia. Dlatego tak istotne jest serwisowanie hydrantów. Ponadto nie powinny z nich w żadnym wypadku korzystać osoby do tego nieupoważnione.