Gdzie grać w tenisa?

 

Do sportów, które można uprawiać rekreacyjnie, towarzysko, należy gra w tenisa.  W wielu środowiskach, do dobrego tonu, podkreślającego prestiż, należy odpowiedni biały ubiór i wymachiwanie rakietą tenisową. Jednak gra w tenisa wymaga odpowiedniego miejsca i wyposażenia, więc w różnych miejscach pojawiają się coraz to nowe, hale tenisowe.

Rodzaje hale tenisowych

hale tenisowePrzy tak dużym zapotrzebowaniu na obiekty przystosowane do całorocznej gry w tenisa, wiele firm konstruuje i  produkuje hale tenisowe z różnych materiałów i o różnym kształcie. Są hale łukowe, namiotowe, drewniane i stalowe; nowoczesne i tradycyjne. Hale tradycyjne budowane są na fundamentach, z płyt warstwowych na stalowej lub drewnianej konstrukcji.  Mają stałe oświetlenie i ogrzewanie. Hale nowoczesne wykonane są z lekkich materiałów, nie wymagają fundamentów, są mniejsze i mają charakter czasowy. Mogą to być hale łukowe, namiotowe,  stalowe lub drewniane. Te ostatnie są bardzo dekoracyjne i świetnie komponują się z naturalnym otoczeniem.  Hale namiotowe mają stalową konstrukcję, która pokrywana jest lekką plandeką.  Pokrycie hale łukowych jest wypełniane powietrzem, które stanowi świetną warstwę ochronną i ocieplającą. Niektóre hale mają doprowadzone oświetlenie, inne są wyposażone w liczne okna, które dają duży dostęp naturalnego światła dziennego. Czas ich wykorzystania jest ograniczony, szczególnie zimą.

Rosną te hale tenisowe, jak grzyby po deszczu. Instalowane są przy ekskluzywnych osiedlach, na terenach przeznaczonych do rekreacji. Również niektóre kluby sportowe poszerzają swoją ofertę o nowe hale. Można je spotkać w centrach konferencyjnych i przy hotelach ze spa. Stwarzanie możliwości gry w tenisa, to „zdrowa” inwestycja. Byłoby dobrze, aby moda na ten sport zbyt szybko nie minęła.