Gdzie dostać kredyt dla emeryta

Kredyt na oświadczenie

Wydawałoby się, że emeryci i renciści nie mają powodów do narzekań. Nie muszą wstawać wcześnie rano, nie chodzą do pracy mogą spędzać czas z rodziną, uprawiać sporty, czytać książki, szydełkować czy grać w szachy. Żyć nie umierać, prawda?

Kredyt dla emeryta – gdzie i jak go dostać?

Kredyt na oświadczenieSytuacja nie wygląda jednak tak korzystnie jakby się mogło wydawać. Wiele starszych osób cierpi na choroby przewlekłe, wymagające stałego przyjmowania leków i regularnych wizyt u lekarza. Niskie emerytury nie pozwalają czasem na zapłatę rachunków ww terminie, a co w przypadkach losowych, gdy zdarzy się wypadek i konieczne jest drogie leczenie? Rozwiązaniem byłyby kredyty. Ale który bank ma kredyt dla emeryta? Emerytura jest stałym, ale niewielkim dochodem i może nie stanowić wystarczającej podstawy do udzielenia kredytu. Co wtedy zrobić? Pozornym rozwiązaniem wydają się być firmy pożyczkowe. Dają one kredyt na oświadczenie o dochodzie i nie wymagają stosu dokumentów, których emeryt nie posiada. Gotówka szybko przyjdzie, a osoba starsza nie musi nawet wychodzić z mieszkania. Jest też druga strona medalu. Takie kredyty są bardzo wysoko oprocentowane, więc w efekcie będziemy mieli mniej pieniędzy niż na początku, zanim wzięliśmy kredyt. Oferta jest kusząca, ale niesie za sobą konsekwencje, których nie można lekceważyć. Pętla zadłużenia to nie jest coś, z czym chcielibyśmy się zmagać na starość (ani w żadnym innym okresie życia). Bezpieczny kredyt w banku, którego pewnie nie dostanie lub lichwiarska pożyczka w podejrzanej instytucji. Czy to jedyny wybór? Czasem niestety tak. Jeśli emeryt nie ma rodziny lub znajomych, którzy by mu pomogli, jest skazany na takie rozwiązania.

Powinna być jakaś alternatywa nie tylko dla osób starszych, ale też dla studentów czy młodych rodzin, które potrzebują pieniędzy, ale nie zawsze posiadają stałą, etatowa pracę, ale na razie takiej nie ma.