Fotografia – jak dbać o sprzęt?

fotografia ślubna

Konserwacja sprzętu to bardzo ważna czynność. Od niej zależy w dużej mierze żywotność naszego sprzętu. Na pewno ważne jest również samo wykonanie, jak również renoma producenta i gwarancja na sprzęt, ale jeśli nie będziemy o niego dbać to zepsuje się szybciej niż myślimy.

Fotografia ślubna i konserwacja sprzętu

fotografia ślubnaZatem zastanówmy się jak powinniśmy dbać o nasz sprzęt fotograficzny? W końcu renomowany fotograf ślubny z Wrocławia nie może sobie pozwolić na wadliwy sprzęt. Zaczniemy od konserwacji samego obiektywu. Zawsze należy mieć przy sobie ściereczkę do czyszczenia szkła. Dzięki temu szybko i łatwo pozbędziemy się smug i kurzu, który przeszkadzałyby nam w robieniu zdjęć, a wykonana przez nas fotografia ślubna będzie idealna. Do tego dobrze jest też zaopatrzyć się w filtr UV na obiektyw. Jest to rodzaj przeźroczystego filtra, który zasadniczo ma eliminować takie promienie słoneczne, ale najczęściej służy jako osłonka na nasz obiektyw, ponieważ jego działanie jest znikome, nie takie jak na przykład filtra polaryzacyjnego. Do tego nie stawiajmy naszych obiektywów bez przykrywki bo w ten sposób też mogą się zniszczyć i zakurzyć. Sam aparaty też wymaga czyszczenia. Szkiełko w lustrzankach tak samo jak matryca ma tendencję do kurzenia się. Nie da się tego tak łatwo wyczyścić. Przy użyciu zwykłej ściereczki czy gąbki nie tylko nie osiągniemy sukcesu, ale również możemy zepsuć nasz delikatny sprzęt.

Wtedy nie tylko zdjęcia ślubne nie wyjdą, ale będą niemożliwe do wykonania. Żeby zatem nasza fotografia ślubna była najlepsza trzeba konserwować nasz sprzęt. Używajmy jedynie profesjonalnego sprzętu do czyszczenia, lub powierzmy do zadanie fachowcom.