Folie odblaskowe samoprzylepne

Widoczność w ciągu dnia jest zawsze bardzo dobra, pod warunkiem, że nie świeci ostre słońce. Szczególnie dotyczy to transportu drogowego, kiedy po zmroku panują czasem ciężkie warunki na trasach. Z tego względu są szeroko wykorzystywane elementy odblaskowe.

Jakie jest zastosowanie folii odblaskowych?

folia odblaskowa samoprzylepnaKiedy widzimy karetkę, pojazd policyjny czy straż miejską, to są to pojazdy, które nie tylko słychać z daleka, ale też widać. Dzieje się to za sprawą syren i specjalnego oznakowania, które jest dobrze widoczne w każdych warunkach. Policja na swoich radiowozach powszechnie wykorzystuje odblaskowe elementy, które mają określony kolor i wzór. Folia odblaskowa samoprzylepna doskonale się nadaje do oklejania pojazdów, gdyż jest wykonana z materiału PVC, który jest odporny na rozciąganie, pękanie i negatywne czynniki atmosferyczne. Dzięki zastosowanej technologi, folia zachowuje swój kształt i kolor, nawet po wielomiesięcznej ekspozycji na słońcu. W sprzedaży znajdziemy gotowe folie z wzorami, które są powszechnie rozpoznawalne lub całkiem gładkie, na które można nanieść indywidualny wzór. Nakładanie takiej folii odblaskowej na powierzchnię odbywa się przy pomocy specjalnej rakli, która pozwala w bezpieczny sposób na usunięcie wszelkich pęcherzyków powietrza, które zawsze się pojawiają w większej lub mniejszej ilości. Tego typu folię, można także spotkać na znakach drogowych, barierkach ochronnych czy na ciężarówkach transportowych. Dzięki temu, są one dobrze widoczne z dużej odległości.

Folia doskonale odbija światło, dlatego jest dobrze widoczna pod każdym kątem. Posiada mocny klej kauczukowy, który doskonale łączy ją z niemalże każdym rodzajem różnej powierzchni. Jednak przed jej aplikacją, powierzchnię trzeba dokładnie wyczyść.

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Usługi