Firmowe automaty vendingowe

Chcąc założyć własny sklep, musimy być gotowi co spore comiesięczne koszty, których nie można uniknąć. To bez wątpienia duży minus prowadzenia tradycyjnej sprzedaży. Znacznie tańszy jest vending, który z zasady wyklucza udział  czynnika ludzkiego. 

Funkcje dostępnych automatów vendingowych

nectaW dzisiejszych czasach jest możliwa automatyczna sprzedaż bez udziału sprzedawcy i nie jest ona nowością. Pierwsze automaty vendingowe dotarły do Polski już kilkanaście lat temu i z upływem lat ich ilość systematycznie rosła. Na rynku znajdziemy modele wielu producentów, jednak na szczególną uwagę zasługują automaty Necta, które mają niepowtarzalny wygląd i zastosowane nowoczesne technologie. Obsługa takiej maszyny jest bardzo prosta dzięki specjalnemu panelowi administracyjnemu, który umożliwia jednoczesne wybieranie asortymentu, płacenie za niego na kilka sposobów oraz odbierania zamówionego towaru po kilku sekundach od zatwierdzenia płatności. W automatach można kupić przekąski w różnych rozmiarach, zimne napoje w butelkach, lub puszkach, a nawet artykułu higieniczne. Coraz częściej możemy spotkać maszyny z lekami wydawanymi bez recepty, ponieważ rośnie na nie zapotrzebowanie i klienci chętnie je kupują. Niepodważalną zaletą vendingu jest możliwość dokonywania zakupów przez siedem dni w tygodniu o każdej porze dnia i nocy, ponieważ automat jest czynny całą dobę. W trakcie pracy, maszyna nie pobiera wiele prądu, a zamontowane oświetlenie led jest bardzo ekonomiczne, przez co generuje wysokich kosztów. 

Dla przedsiębiorcy wykorzystywanie automatu vendingowego do sprzedaży jest opłacalne, bo jego obsługa jest prosta i tania. Natomiast dla klienta liczy się całodobowa dostępność i czas w jakim mogą dokonać zakupów. Nie bez powodu automaty często spotykamy na uczelniach.