Doniczki samonawadniające pomagają nam podczas wyjazdów

Każdy z nas lubi raz na jakiś czas rzucić wszystko i wyjechać na upragnione i długo wyczekiwane wakacje. Niezależnie od pory, w jaką się wybieramy na wakacje zawsze pozostaje jeden problem-co z naszymi roślinami? Przecież nie możemy ich zostawić na pastwę losu, kiedy nie będzie nikogo z domowników. Faktem, jest, ze zawsze można poprosić sąsiada, ale są lepsze rozwiązania.

Samonawadniające doniczki podczas urlopów

donice samonawadniająceUczynny sąsiad jest skarbem, na którego zawsze możemy liczyć. Jednak kiedy wyjeżdżamy na kilka, czy kilkanaście dni nie raz, czy dwa razy, a kilka razy do roku to ciężko jest prosić go za każdym razem o podlewanie kwiatków. Nie możemy jednak skazywać naszych roślin na uschnięcie lub też na zgnicie, jeśli wpadniemy na pomysł pozostawienia ich w ogromnej misce pełnej wody. W takiej sytuacji doskonale sprawdzą się donice samonawadniające. Są to z pozoru zwyczajne doniczki, które nie różnią się niczym od tradycyjnych. Wewnątrz jednak posiadają system samonawadniający, który w zależności od potrzeb roślin oraz wilgotności podłoża dawkuje odpowiednią ilość wody. Donice samonawadniające pozwalają na uniknięcie zniszczenia naszych hodowli roślinnych z powodu braku wody, a także pozwalają uniknąć ewentualnego zgnicia, jeśli skorzystamy z opcji z ogromną miską z wodą. Poza wspomnianą zaletą, która nasuwa się jako pierwsza, warto dodać, że owe donice są dostępne w różnorakich rozmiarach, kształtach oraz kolorach. Nie jest to monotonny system, który może oszpecić nasze rośliny.

Na koniec warto dodać również, że cena takiej doniczki nie jest duża. Już za niewielką kwotę możemy wyposażyć się w donice samonawadniające i przestać prosić o uczynnego sąsiada lub znajomego z końca miasta o dbanie o naszą hodowlę. Dzięki takim donicom nasze życie wyjazdowe, jak i codzienne staje się zdecydowanie łatwiejsze!