Domki drewniane całoroczne to moje marzenie

Domki drewniane całoroczne

Budując swój pierwszy dom nie miałem wątpliwości jakiego materiału użyć. Było to w czasie lat 90′ kiedy budowało się domy głównie z marmuru. Ja jednak marzyłem, żeby mieć dom z drewna.

Marzyłem, żeby mieć domki drewniane całoroczne

Domki drewniane całoroczneWtedy pojawiały się już naturalnie inne metody budownictwa, ponieważ nasz kraj był wtedy zalewany wszelkimi materiałami, które wcześniej nie były dla nas znane, ale jeśli chodzi o budownictwo to nie mieliśmy do nich zaufania. Kolejny dom budowałem kilka lat temu, gdyż wiązało się to z przeprowadzką oraz zmianą miejsca pracy. Wtedy już inne metody były o wiele bardziej popularne i zacząłem rozważać inne metody budownictwa niż marmur. Rozważałem standardowe budownictwo marmurowe, domki drewniane całoroczne, budownictwo modułowe oraz z prefabrykatów. Zacząłem analizować poszczególne metody i im bardziej się w to wszystko wgłębiałem, tym bardziej wybór stawał się coraz trudniejszy. Każdy rodzaj budownictwa miał swoje wady i zalety i bardzo ciężko było znaleźć kompromis. W końcu zdecydowałem się na budowa domu z bali. Budowa domów drewnianych była wtedy bardzo mało popularna i ten trend utrzymał się zresztą do dzisiaj. Ja jednak zdecydowałem się na taki krok i nie żałuje. Dom stoi do dzisiaj w bardzo dobrym stanie. Drewno świetnie radzi sobie zarówno zimą jak i latem. Dom kosztował stosunkowo dużo, ale efekt mi to wynagrodził. Drewno jest materiałem, który jest bardzo przyjazny człowiekowi i do takiego domu aż chce się wracać.

Wybudowałem swój na przedmieściach miasta nieopodal lasu, więc okolica jest spokojna i działa odprężająco. Dom zbudowany został w zaledwie trzy miesiące podczas gdy mój pierwszy dom budowałem przez trzy lata.