Czym wykończyć kuchnię?

spiek kwarcowy

Kuchnia jest miejscem w którym musimy chcąc czy nie chcąc spędzać bardzo dużo czasu, gdyż nie każdy z nas lubi gotować. Kuchnia musi być wykończona w sposób, który pozwoli na bardzo łatwe sprzątanie i utrzymanie pomieszczenia w czystości, a wykorzystane materiały muszą być odporne na zarysowania, wilgoć, wysokie temperatury czy odpryskiwanie oleju oraz detergenty.

Jakim materiałem wykończyć kuchnię?

spiek kwarcowySzczególnie uważnie musimy zabezpieczyć przed działaniem takich czynników nasze kuchenne blaty na których będziemy wykonywać zdecydowaną większość zadań w kuchni. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być spieki kwarcowe. Są to specjalne blaty kuchenne, które są nowością na rynku. Standardowo do naszej kuchni wybieramy najczęściej blaty kamienne, warto jednak rozważyć blaty Laminam, gdyż to właśnie włoska firma Laminam jest głównym producentem spieków kwarcowych. Tego typu płyty możemy bez problemu nabyć na terenie Warszawy. Czym w ogóle są spieki kwarcowe? Nie każdy z pewnością o tym wie, gdyż na rynku pojawiły się one stosunkowo niedawno. Jest to po prostu pewna wariacja kuchennych blatów kwarcowych. spieki kwarcowe warszawa stworzone są z mieszaniny granitu, ceramiki oraz kwarcu. Uzyskany z tych materiałów granulat jest prasowany w specjalnym piecu w bardzo wysokiej temperaturze, która przekracza 1200 stopni Celsjusza. Dzięki takiemu zabiegowi tego typu płyty są niezwykle odporne na wszelkiego rodzaju zagrożenia w kuchni jakimi mogą być zarysowania w wyniku krojenia na nim ostrym nożem, wysokie temperatury, promienie ultrafioletowe, odbarwienia. Spieki kwarcowe są również bardzo odporne na wszelkiego rodzaju chemikalia i detergenty dzięki czemu możemy bardzo łatwo zachować ich czystość. Spieki kwarcowe są po prostu niezniszczalne co potwierdza producent tych blatów udzielając na nie 25- letniej gwarancji. Tego typu blaty są najdroższym na rynku rozwiązaniem, ale niestety za jakość trzeba zapłacić.

Spieki kwarcowe oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej oraz możemy przebierać w dużej ilości stylizacji imitowanej np. na drewno, kamień lub nawet węgiel co sprawi, że bez problemu odnajdą się w większości wystrojów wnętrz.