Czy warto kupować ekologiczne kosmetyki?

 

Obecnie szukamy zdrowych produktów nie tylko w sklepach spożywczych, ale też większą uwagę zwracamy na jakość naszych kosmetyków. Produkty do pielęgnacji ciała, których używamy na codzień, wcale nie muszą zawierać podrażniających skórę, a czasem nawet toksycznych dla naszego organizmu składników.

Idea naturalnych kosmetyków

kosmetyki ekologiczne naturalneProducenci tworzą coraz więcej naturalnych mydeł, szamponów, past do zębów, kremów, opakowując je dodatkowo w przyjazne dla środowiska kartoniki. Kosmetyki ekologiczne naturalne odróżniają się od zwykłych kosmetyków mniejszą ilością składników, a także sposobem produkcji, często opartym na starych metodach i recepturach. Mydełka i mazidła zawierają naturalne oleje, wyciągi z ziół i kwiatów. Szampony w kostce nie mają w sobie SLS, nie są pakowane w plastik, ani folię, czasami do kostki doczepiany jest konopny sznurek, co umożliwia powieszenie mydełka nad wanną i dodatkowy efekt dekoracyjny. Pastę do zębów można zakupić w słoiczku, będzie zawierała ona zwykle około czterech składników takich jak soda oczyszczona, czy olejek herbaciany. Taka pasta jest biodegradowalna, a do niej można dołączyć bambusową szczoteczkę do zębów. Ciekawym produktem są też naturalne dezodoranty, tworzone z kryształu ałunu, a także grupa ekologicznych kosmetyków przeznaczonych dla niemowląt takich jak kremy z oliwą z oliwek, szampony z nagietkiem, spreje na komary, nie zawierające DEET.

Mając na uwadze zdrowie naszej skóry, dobrym pomysłem jest stopniowe wycofywanie z naszej łazienki kosmetyków pełnych sztucznych substancji. Nasze ciało odwdzięczy się nam ładniejszą cerą oraz zwiększeniem odporności organizmu, gdyż nie będzie on zmuszony do walki z toksynami. Przy okazji zadbamy o środowisko, kupując biodegradowalne produkty.

Więcej informacji – empiriaspa.pl