Czy kamery Xiaomi Yi bez akcesoriów mają sens?

Kamera Xiaomi Yi

Kamera sportowa to jedno. Oczywiście każdy może kupić sobie kamerę tego typu, nagrywać co mu się tylko podoba. Nie ma żadnego problemu z tym. Jednak jak ma się sens użytkowania kamery sportowej bez wykorzystania jakiś tam akcesoriów. Na przykład akcesoria GoPro – co każdy opisuje – dają dopiero dostęp do prawdziwego wykorzystania kamery sportowej o powyższej nazwie.

Kamera Xiaomi Yi – parametry techniczne

Kamera Xiaomi YiJednak również budżetowe kamery typu Xiaomi Yi mają swoje akcesoria, które wcale nie są produkowane z materiałów dużo gorszej jakości. Kamera Xiaomi Yi również nie jest złym sprzętem. Wiadomo, obudowa może trochę poskrzypieć, jednak jest to jedyny mankament tego sprzętu. Po za tym, sprzęt oferuje naprawdę przyjemne cechy użytkowe. Bardzo dobry obraz w dobrej ilości klatek na sekundę, gdzie w jakości fHD może być to 60fps, a w przypadku zwykłego HD może być to już 120 fps (oznaczenie fps oznacza ilość klatek na sekundę). Sprzęt ten bądź co bądź jest naprawdę fajną alternatywą dla droższych kamer. Co więcej, ma ona różne akcesoria, które potencjalnie nie są związane z kamerą. Jednym z takich akcesoriów jest właśnie opaska sportowa, która może zliczać nam kroki, lub również mierzyć nam puls i wysyłać go do naszej kamerki, które później umożliwia dorzucenie naszego pulsu do nagrania. Jest to bardzo ciekawa opcja, która mnie zwyczajnie kupiła. Kamera ma również wbudowany żyroskop, który jest w stanie zliczyć z jakim przeciążeniem właśnie się zmaga. Jednak nie da się tego wykorzystać bez akcesoriów.

A w przypadku posiadania akcesoriów, możemy zmierzyć poziom siły działającej na nas w przypadku gwałtownego przyspieszenia, lub w przypadku mocnej jazdy w zakrętach lub co lepsza w przypadku skoku ze spadochronem. Jednak do tego wszystkiego potrzebujemy wykorzystać akcesoria.