Czemu chodzić do takich miejsc jak serwis laptopów – Łódź.

laptop

W dzisiejszych czasach znaczenie naprawienia jakiegokolwiek urządzenia strasznie straciło na wartości. Dziś coraz większy jest nacisk samych producentów na to, żeby urządzenia były kruche, delikatne i drogie w naprawie.
Producenci w tych czasach nie liczą się z tym, żeby ich sprzęt był twardy i prosty w naprawie. Ta wizja producenta dla mas już dawno została zatarta. Dziś się robi tak, żeby ściągnąć z nas jak najwięcej pieniędzy. Ale czy to dobrze? Dla nas na pewno nie.

Dzisiaj, za jakość musimy dopłacać duże pieniądze – gdzie się podziały te czasy, gdzie dostawaliśmy to w standardzie?

laptopBiznes ze słowami naprawa komputerów w nazwie też nie się z tego nie cieszy. Zabija to przedsiębiorczych ludzi, którzy chcą sprzedać swoją wiedzę. Gdyby urządzenia były łatwiejsze w naprawie producenci zarobili by trochę mniej, ale w zamian mikro przedsiębiorstwa typu serwis laptopów Łódź nakręcały by gospodarki w państwach a ludzie by i tak kupowali sprzęty nowszej generacji. Niestety wydaje mi się że kierunek w którym podążamy jest nieunikniony i za jakiś czas hasło naprawa laptopów będzie hasłem na wymarciu. Bardzo bym chciał, żebym się mylił bo uważam że dobre urządzenie to takie, które da się naprawić wymieniając jeden element lub naprawiając jeszcze go. Niestety coraz mniej jest takich urządzeń. Nawet mercedes nie produkuje niezniszczalnych samochodów ani nokia odpornych na wszystko telefonów. W pewnym momencie dokładnie pod koniec XX w wszystko poszło w bardzo złym kierunku i niestety już nie zawróciło. Żeby teraz kupić coś solidnego musimy dopłacać nie banalne pieniądze żeby wytrzymało trochę dłużej niż standardowy przedmiot.

Kiedyś, jakość była w standardzie, a gdyby firma robiła takie telefony że spadł komuś z ręki na podłogę i potłukł to firma nie utrzymałaby się na rynku. Być może kiedyś jeszcze wrócimy do płacenia na usługę w 100% a nie tylko za jej część jak się dzieje w tym momencie, płacąc za urządzenie którego nie da się naprawić a jego uszkodzenie jest nieuniknione.