Co zrobisz gdy w podróży zepsuje się samochód osobowy?

Wakacje z dwójką dzieci, mężem i długowłosym owczarkiem niemieckim to wyzwanie. Podejmuje się go cyklicznie od kilku lat, mimo rozmaitych przeszkód i kłód rzucanych pod nogi przez nieszczęśliwe zrządzenia losu. Co nieprzewidzianego przytrafiło nam się tym razem?

Wypożyczalnia samochodów zmienia podejście do podróżowania

Wypożyczalnia samochodów osobowych gdyniaCzasami wydaje się, że udało Ci się przewidzieć wszystkie możliwe scenariusze. Zabrałam dobrze wyposażoną apteczkę i garderobę przygotowaną na każde warunki atmosferyczne. Drugiego dnia urlopu, wstępnie opaleni promykami nadbałtyckiego słońca, postanowiliśmy wybrać się w podróż do Trójmiasta, zobaczyć zatokę, port rybacki, molo i inne atrakcje w Gdyni.  Mąż ma wspaniały charakter, ale nie posiada za grosz talentu technicznego, przysłowiowy humanista. Nie sprawdził przed wyjazdem sprawności naszych czterech kółek. Pech chciał, że po drodze jedno straciliśmy. Bez koła zapasowego w bagażniku to spory problem. Nie chcąc tracić całego dnia wakacji na szukanie warsztatu lub wulkanizacji, z pomocą przyszła wypożyczalnia samochodów osobowych Gdynia. Martwiliśmy się, że nie w każdej wypożyczalni samochodów osobowych jest możliwość podróżowania z psem, jednak nam się udało. Mieliśmy możliwość przebierania w markach aut, wybraliśmy sporych rozmiarów auto w kombi, spokojnie zmieściłam zapasy żywnościowe, fotelik dla dziecka i wciąż zostawało dużo miejsca dla pasażerów. Pracownik wypożyczalni dał nam dodatkowe informacje turystyczne, których nie znaleźlibyśmy w przewodnikach.  

Niespodziewane wypadki potrafią przynieść więcej korzyści niż szkód. Zastanawiam się czy wybierając się na kolejny urlop, nie zrezygnować z zabierania swojego auta i przerzucić się na alternatywne środki transportu, chociażby takie jak ich wynajem!