Co trzeba wiedzieć o wyborze nagrobków podwójnych?

nagrobki podwójne

Wybór nagrobka powinien być przez nas zawsze dobrze przemyślany. Skoro jest to pomnik upamiętniający zmarłą osobę to powinien być on mocny i trwały. Nikt nie chce potem wymieniać nagrobków, jeśli te się zniszczą, szczególnie, że wiąże się się to z kosztami.

Jak wybrać nagrobek podwójny?

nagrobki podwójne

Dlatego też nie powinniśmy się spieszyć i dobrze zapoznać się z ofertą jaką ma dla nas firma kamieniarska z Siedlec w województwie mazowieckim. Przede wszystkim wybierzemy projekt, a potem materiał. Nagrobki nie powinny być zbyt skomplikowane i mieć dużo dodatkowych elementów. Nie tylko ich cena będzie droższa, ale też jest większe prawdopodobieństwo, ze coś się zepsuje, na przykład dostawiany wazonik odpadnie po kilku latach. Materiał również jest bardzo ważny. Czasem jak wybieramy nagrobki podwójne to kierujemy się przede wszystkim ceną, chcemy żeby była jak najniższa. Wybierzemy na przykład nagrobki z lastryko, czyli z białawego materiału o bardzo niskiej jakości. Szybko on zaczął pękać i się rysować, a nagrobek nadawał się tylko do wymiany. Zdecydowanie lepiej jest wybrać ekskluzywne nagrobki z kamienia takiego jak granit czy marmur. Granit jest lepszy, ale droższy. Jest on odporny na wodę, a ona wnika w marmur i niszczy jego strukturę. Do tego tez jego czyszczenie jest łatwiejsze, i materiał się tak nie rysuje. Dzięki temu łatwiej jest nam zadbać o czystość nagrobków.

Na pewno warto też zastanowić się nad napisem i z czego będzie wykonany, żeby nie wyblakł, a litery żeby się nie starły z pomnika. Trudno jest go wtedy odnowić.