Co ma wpływ na cenę gaśnicy?

 

W budynkach, gdzie jednocześnie może przebywać wiele osób szczególnym zagrożeniem jest pożar. Może on wystąpić z różnych powodów, a do najczęstszych przyczyn zaliczyć można chociażby: nieuwagę ludzi czy zwarcie w instalacji elektrycznej lub urządzeniach. W zależności od typu pożaru oraz jego charakterystyki do gaszenia ognia stosowane są różne środki gaśnicze.

Rodzaje gaśnic i ich właściwości

gaśnice śniegowe cenaTyp podręcznego urządzenia gaśniczego można przewidzieć na etapie projektowania budynku. Przykładowo we wszelkiego rodzaju laboratoriach chemicznych, wytwórniach i magazynach cieczy oraz gazów palnych czy stacjach paliwowych należy stosować gaśnice śniegowe. Przeznaczone one są do gaszenia cieczy i gazów palnych oraz urządzeń elektrycznych znajdujących się pod napięciem do 1000 V. Warto dodać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na każde sto metrów kwadratowych przestrzeni powinno znajdować się dwa kilogramy środka gaśniczego. Gaśnice powinny być zlokalizowane między sobą nie dalej niż trzydzieści metrów. W sklepach internetowych gaśnice śniegowe cena jest uwarunkowana od ilości środka w niej zawartego. Podstawowymi cechami takich urządzeń są między innymi: bezszwowy zbiornik stalowy pokryty trwałą powłoką lakierniczą, możliwość dozowania emisji środka gaśniczego poprzez szybkootwieralny zawór, posiadają prądownicę wykonaną z gumowego węża co ułatwia skierowanie środka w odpowiednie miejsce.

Tego typu urządzenia powinny posiadać również odpowiednie dokumenty, które potwierdzają ich skuteczność działania oraz właściwości użytkowe. Warto dodać, że niezależnie od typu gaśnice powinny być legalizowane w określonych odstępach czasowych. Przeważnie harmonogram przeglądów jest realizowany raz do roku. Po tym czasie należy udać się do punktu obsługi, w którym specjalista sprawdzi wszelkie niezbędne i ważne parametry techniczne urządzenia. Po sprawdzeniu na gaśnicę naklejana jest specjalna nalepka.

 

Opublikowano
Umieszczono w kategoriach: Dom