Ciekawa grupa managerów na moim szkoleniu

Jako osoba prowadząca szkolenia spotykam się z różnym nastawieniem ze strony moich odbiorców. Nie każdy przychodzi tutaj z własnej inicjatywy – część osób kieruje do mnie firma. W ogromnej większości przypadków każdy kto do mnie przychodzi, robi wszystko co tylko możliwe, by nauczyć się jak najwięcej.

Uczenie doświadczonych managerów na szkoleniu

szkolenia dla menedżerów firmOstatnio trafiła mi się bardzo ciekawa grupa, która przyszła na moje szkolenie. Byli to świeżo awansowani managerowie ogólnokrajowej firmy, którzy musieli przejść przez szkolenie prowadzone przeze mnie. Już od bardzo dawna współpracowałem z tą firmą, i stało się to u nich obowiązującym zwyczajem. Tym razem trafili mi się managerowie, którzy byli bardzo doświadczeni i wiedzieli wiele o tego rodzaju pracy. Domyślałem się, że nie zostali oni wzięci znikąd – prawdopodobnie przyszli do firmy z innych przedsiębiorstw. Często podczas szkolenia zadawałem pytania, na które rzadko kiedy dostawałem odpowiedź. W tym przypadku grupa managerów znała odpowiedź dosłownie na każde pytanie. W pewnym momencie zacząłem zastanawiać się nad sensem prowadzenie szkolenia dla nich, ale gdy rozpocząłem omawianie nowego działu, odpowiedzi z ich strony nagle się urwały. Jednak moje szkolenia dla menedżerów firm przydadzą się również im. Gdy opowiadałem o innowacyjnych rozwiązaniach i nowym sposobie patrzenia na pracę i trudności, robili duże oczy i pilnie notowali. Na sam koniec usłyszałem od nich wiele miłych i ciepłych słów z podziękowaniem, za przekazaną wiedzę i włożony trud.

Standardowym zwyczajem jest u mnie pytanie się o to, czy moje szkolenia przyniosły oczekiwany efekt. Gdy zadzwoniłem do firmy, z której przyjechała grupa managerów, zdziwiłem się odpowiedzią. Okazało się, że sami managerowie byli w szoku w kwestii otrzymanej wiedzy, a ich wydajność mocno skoczyła w górę.