Chlor do basenu okazał się przeterminowany

chlor do basenu

Kilka lat temu nabyłem basen ogrodowy. W naszej okolicy pojawiła się na niego wielka moda i każdy sąsiad go miał. W pewnym momencie moje dzieci zaczęły nalegać na swój własny. Również uważałem, że to dobry pomysł, ponieważ można było spędzić przyjemnie czas w gorące popołudnia z rodziną.

Niedziałający chlor do basenu

chlor do basenuWybierając najlepszy produkt w sklepie stwierdziłem, że wybiorę ten największy. Również gdy mijałem zapachy do sauny przypomniało mi się, że czegoś zapomniałem. Zajęty zakupami oraz innymi czynnościami stwierdziłem, że muszę udać się ta, gdzie znajduje się chemia do basenu. Ona skutecznie walczyła z glonami, zabijała bakterie oraz niebezpieczne zarazki. Oczywiście sam świetnie dostosowany filtr to nie wszystko. Własny chlor do basenu był obowiązkiem. Po wybraniu czegoś odpowiedniego razem wróciliśmy do domu. Na początku woda była strasznie lodowata ale z czasem się nagrzała. Niestety po tygodniu zobaczyłem pojawiające się pierwsze glony. Nie miałem pojęcia o co chodzi, ponieważ chlor w tabletkach bez żadnego problemu powinien sobie z tym poradzić. Jednak po przeczytaniu opakowania okazało się, że moje tabletki multifunkcyjne do basenu są po prostu przeterminowane i nie działają tak jak powinny. Jeszcze tego samego dnia pojechałem do galerii handlowej aby znaleźć tym razem coś działającego. Było mi to potrzebne, ponieważ chciałem aby moje uzdatnienie wody basenowej było w miarę porządne.

Po powrocie okazało się, że teraz wszystko działa tak jak powinno, a ja nie muszę się o nic martwić. Woda po lekkiej wymianie od razu była inna. Jednak zdecydowałem, że od razu wyczyszczę tamte stare glony aby wyglądały lepiej. Aktualnie dobrej jakości filtr do wody oraz nowe tabletki sprawowały się na medal.

O chlorze do basenu i innej niezbędnej chemii warto poczytać na – www.gotix.com.pl