Buty antypoślizgowe dla pracowników

Podczas pracy na rusztowaniach korzystamy z najróżniejszego sprzętu, który zapewnia bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, zapobiegając większości wypadków, jakie mogłyby mieć miejsce na naszych stanowiskach. Nie oznacza to jednak iż możemy przestać zachowywać ostrożność, gdyż nawet mimo dobrego wyposażenia, nadal istnieje zagrożenie wypadku przy pracy.

Najlepsze obuwie antypoślizgowe do pracy na rusztowaniu

Najczęściej widocznym zagrożeniem dla pracowników jest mokra podłoga rusztowań, na której łatwo stracić równowagę i upaść, czasem z dość dużej wysokości. Mimo stosowania wielu różnych środków ostrożności jest to ciągle występujące zagrożenie, toteż pracownicy zaczęli od niedawna wnioskować o wprowadzenie do inwentarza obuwia roboczego, z właściwościami antypoślizgowymi. Buty robocze antypoślizgowe, które od niedawna zaczęły być jednym z podstawowych rodzajów obuwia w naszej załodze, są więc noszone przez wszystkich pracowników, działających na rusztowaniach. Nie różnią się one zbytnio pod względem kroju czy poziomu ochrony, jaki zapewniają podczas pracy, aczkolwiek ich największą zaletą, oraz różnicą pomiędzy nimi a zwykłymi butami do pracy jest podszewka, nie tylko gruba i głęboko profilowana, ale również posiadająca wypustki z materiału antypoślizgowego, który nie poddaje się działaniu wody i wywołuje tarcie podczas poruszania się po śliskiej powierzchni.

Dzięki takiej podeszwie, pracownicy mogą bez trudu pracować na mokrej czy nawet oblodzonej powierzchni bez obawy o utratę równowagi. Oznacza to również iż buty te sprawdzają się także w pracy na zewnątrz, wykonywanej zimą, gdzie podłoże bywa często równie śliskie jak na rusztowaniu. Nie są to buty szczególnie drogie, toteż wymiana obuwia może być wykonana w dowolnym momencie przez każdą firmę.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.ambermarine.pl!