Bezpieczne kaski motocyklowe z blendą przeciwsłoneczną

W czasie jazdy na motocyklu bardzo ważny jest odpowiedni dobór kasku. Jest to element, który zapewnia bezpieczeństwo, ochrania głowę. Niejednokrotnie kask uratował życie motocyklisty w czasie wypadku. Trzeba tylko wiedzieć, jak wybrać właściwy kask.

Wygodnie wypinane hipoalergiczne wnętrze kasku motocyklowego

kaski LS2Na pewno pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest rozmiar kasku. Najczęściej wybierane są kaski w rozmiaru L, jeśli chodzi o mężczyzn. Są to kaski, które nadają się idealnie dla tych, których obwód głowy wynosi od 59 do 60 cm. Kaski można kupować w różnych wariantach kolorystycznych. Często kolor kasku dobierany jest pod kolor motocyklu lub stroju motocyklisty. Poruszanie się na motorze, skuterze bez kasku jest zabronione. Nieprzestrzeganie tej zasady grozi wysokimi mandatami. Popularnością cieszą się kaski LS2, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Masa takich kasków wcale nie jest duża. Kask w rozmiarze L waży około 1500g. Kask zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale również komfort w czasie jazdy. Nie może uciskać, ale też nie może być zbyt luźny. W razie upadku kask musi utrzymać się na głowie, by ją ochronić. Przednia szczęka kasku jest zazwyczaj podnoszona. Kask posiada specjalną blendę przeciwsłoneczną, dzięki której jazda jest przyjemna nawet w upalny dzień. Kaski LS2 mają to do siebie, że ich wnętrze jest wypinane hipoalergicznymi materiałami. Dzięki temu każdy może pokusić się o zakup takiego kasku. Wnętrze kasku można prać.

To wszystko zapewnia nie tylko wygodę, ale również wysoką higienę użytkowania kasku przez motocyklistę. Taki kask jest też bardzo dobrym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby. Jego koszt to około 400 zł. Wentylacja w kasku LS2 jest idealnie rozplanowana. Kaski można kupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych.