Będziesz ukarany za brak drukarki fiskalnej

Czasy nieuczciwych sprzedawców podobno dobiegają końca. Rząd wydał rozporządzenie, aby urzędnicy wyruszyli  w teren celem sprawdzenia, czy przedsiębiorstwa korzystają z kas fiskalnych. Szczególnie będą weryfikowane działalności usługowe. U fryzjera czy kosmetyczki rzadko kiedy można było dostać paragon. Teraz ma się to zmienić.

Koniec zakładów fryzjerskich bez drukarek fiskalnych

drukarki fiskalne z WrocławiaOszacowano, że rocznie Skarb Państwa ponosi straty rzędu 15 milionów złotych  z powodu nie wystawianych paragonów. Najczęściej nie robią tego małe, osiedlowe zakłady usługowe typu fryzjer, krawcowa czy kosmetyczka, Przepisy wymagają wystawianego paragonu w przypadku każdej działalności gospodarczej. Klienci oczywiście nie zwracają uwagi na takie rzeczy. Dla nich liczy się efektywnie wykonana usługa. Zostawiamy więc pieniądze bez pokwitowania, a dla przedsiębiorcy to dodatkowy zysk w postaci nieodprowadzonego podatku. Jest to ogromna szkoda dla Państwa. Właściciele małych firm zaczęli więc masowo wprowadzać do zakładów drukarki fiskalne z Wrocławia, gdyż firma z tego miasta cieszy się największą renomą w produkcji sprzętu handlowego. Masowe kontrole zaczynają się od przyszłego poniedziałku. Niezaopatrzenie się w kasy czy drukarki fiskalne będzie wiązało się z ogromnymi kosztami. Kary mają wynosić nawet po kilkanaście tysięcy złotych.

Jak podaje Ministerstwo Finansów, nie będzie już pobłażliwości dla nieprzestrzegania prawa. Nakładane będą wysokie kary. Teraz musimy się więc przyzwyczaić do tego, że będziemy dostawali paragon nawet za pomalowanie paznokci u znajomej, która ma mobilny zakład kosmetyczne. Chyba jedynymi osobami, które na tym skorzystają, to właściciele firm produkujących kasy i drukarki fiskalne. Już teraz można zauważyć wzmożony popytna rynku.