Bardzo popularne czasopisma katolickie

 

Muszę ze zdziwieniem stwierdzić, że od jakiegoś czasu moja córka zaczęła czytać katolickie czasopisma dla młodzieży. Jest to dla mnie niemałe zaskoczenie, ponieważ do tej pory nigdy tego nie robiła. Nawet, mogę śmiało stwierdzić, że unikała tego rodzaju czasopism jak diabeł święconej wody. Zastanawiam się, co jest przyczyną tej zmiany.

Wzrost popularności czasopism katolickich

czasopisma katolickieCórka od jakiegoś miesiąca zaczęła tez regularnie uczęszczać na msze świętą. Zabiera ze sobą swojego młodszego brata, co już w ogóle jest dla mnie niezrozumiałe. Nie narzekam jednak na zaistniałą sytuację, choć bardzo nurtuje mnie, co jest przyczyną takiego zachowania. Ewelina kolekcjonuje czasopisma katolickie i wymienia się nimi z katechetą. Zastanawiam się, czy ta zmiana frontu nie jest udziałem nowego nauczyciela religii. Od dwóch miesięcy zaczął uczyć w ich szkole nowy katecheta. Podobno jest bardzo przystojnym mężczyzną i pochodzi z Torunia. Z ciekawości zaraz zapytam o niego córkę, może dowiem się czegoś więcej na jego temat. Okazało się, że to bardzo drażliwy temat dla Eweliny i nie ma ochoty ze mną wcale rozmawiać. Siedzi zaczytana w czasopiśmie katolickim i sporządza jakieś notatki. Twierdzi, że są one jej potrzebne na lekcje religii, bo zamierza jutro zdawać na szóstkę. Wygląda na to, że to będzie pierwsza jej taka ocena w życiu. Wzięłam od niej kilka czasopism i sama postanowiłam sobie poczytać. W takich gazetkach można znaleźć naprawdę ciekawe i wartościowe rzeczy. Jest rubryka przeznaczona specjalnie dla młodzieży, gdzie są rozwiązywane przez osobę duchowną typowe problemy nastolatków.

W zasadzie, takie katolickie czasopisma są bardzo wartościowe i potrzebne dla naszych dorastających dzieci. W dzisiejszym świecie, pełnym głupot i pustoty, dają iskierkę nadziei na to, iż współcześni młodzi ludzie dążą do duchowego rozwoju.