Badania gęstości kości w Warszawie

Noga lub ręka w gipsie nie jest szczytem marzeń człowieka. Ponadto jeżeli gips trzeba nosić dłuższy czas wiąże się to z późniejszą rehabilitacją, która nie należy do tanich i aby przynosiła efekty musi być bardzo aktywna i wykonywana pod okiem specjalisty. Dlatego też jeżeli mamy często złamania, warto wykonać badania kośćca.

Pomocne badania kości

densytometria warszawaJeżeli mamy tendencję do łamliwości kości, możemy spróbować temu zapobiec, ale najpierw musimy wykonać badanie jakim jest pomiar gęstości kości. Badanie to nazywa się densytometrią i  jest szybkim oraz prostym badaniem, dzięki któremu możliwa jest ocena stanu kośćca. W tego rodzaju  badaniu wykorzystuje się minimalne dawki promieniowania X, dzięki któremu można określić stopień ubytku masy kostnej. Dzięki wynikom densytometrii nasz lekarz będzie mógł stwierdzić, czy znajdujemy się w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę  albo na osteopenię. Jeżeli interesuje nas densytometria Warszawa jest miastem, które oferuje przyjaznych specjalistów oraz ośrodki, które w profesjonalny sposób wykonają dane badanie oraz wytłumaczą na czym dokładnie ono polega i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości. Badanie densytometryczne przeprowadza się w odniesieniu do kości, które najczęściej ulegają złamaniu, a więc są to kości nadgarstka i przedramienia, szyjka kości udowej oraz odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Jeżeli ulegamy częstym urazom i nasze kości łamią się lub jeżeli chcemy profilaktycznie sprawdzić, czy jesteśmy w grupie ryzyka zachorowania na osteoporozę to możemy sprawdzić w jakich miejscach wykonywane są te badania wpisując w przeglądarkę internetową hasło densytometria Warszawa, a wtedy uzyskamy pożądane informacje.

Myślę, że warto nawet profilaktycznie wykonać tego typu badanie, po to by zabezpieczyć się przed niepotrzebnym cierpieniem związanym ze złamaniami. Dzięki temu badaniu możemy przyjmować suplementy, które polepszą kondycję naszych kości.