Artykuły ze szkła borokrzemowego

Szkło borokrzemowe produkuje się w niewielu miejscach w Europie. Ma ono wiele zastosowań w wielu dziedzinach. Stosowane jest w ostatnim czasie jako materiał do budowy łodzi. Dzięki właściwościom tego szkła i jego odpowiedni kształt zbudowana łódź jest odporna na naciski na jakie są narażone łodzie na dużych głębokościach. 

Szklane artykuły do domu

szkło borokrzemoweWielu ludzi na świecie zastanawia się współcześnie jak wydobyć ten materiał, gdyż jest on bardzo przyszłościowy. Nie zawiera w sobie plastiku, a z tego teraz coraz więcej produkuje się materiałów. Niektóre rozporządzenia mówią nam o tym, iż jest zakaz produkcji na przykład artykułów dla dzieci z dodatkiem plastiku. W taki przypadku szkło borokrzemowe nada się bardzo dobrze. Na przykład na rynku niemieckim jest bardzo wiele zastosowań na szkło. Charakteryzuje się ono tym, iż jest bardziej estetyczne niż na przykład naczynia z plastiku. Materiał szkła borokrzemowego ma wysoką odporność na chemiczną, nie jest podatny na matowienie pod wpływem detergentów, których używamy do mycia. Ponadto jest odporny na uszkodzenia. Możliwość skaleczenia się tym szkłem jest właściwie bliska zeru. Ponadto ma bardzo dużą wytrzymałość na wstrząsy i zarysowania. Powierzchnia jest gładka i dosyć łatwo się ją czyści, co jest dużym atutem, gdyż naczynia myjemy dosyć często i bardzo zależy nam na tym, aby móc domywać je dokładnie. Produkty z takiego materiału są trochę droższe niż tradycyjne ale mają bardzo długą wytrzymałość i jest to inwestycja na lata.

Dostępna jest w dużych sklepach z artykułami gospodarstwa domowego, ale zazwyczaj tymi luksusowymi. Ponadto warto sprawdzać oferty w internecie, gdyż tam po pierwsze wybór jest o wiele większy a po drugie ceny mogą być konkurencyjne. Coraz częściej nie płacimy na przesyłkę zatem jest to opłacalne.