Apteczka pierwszej pomocy

Każdy z nas posiada w domu plastry, czy bandaże, które wykorzystujemy w sytuacji skaleczenia. Artykuły opatrunkowe powinny się znaleźć w każdym domu, ale także w zakładach pracy, środkach komunikacji, czy publicznych miejscach.

Wyposażenie apteczek pierwszej pomocy

apteczki pierwszej pomocyChyba każdy wie jak wygląda apteczka i do czego służy. W domu posiadamy prostą apteczkę, w której znajdują się tylko najpotrzebniejsze przybory, bo w razie potrzeby udajemy się od razu do przychodni, lub szpitala. Apteczki pierwszej pomocy posiadają na pewno zestaw bandaży opatrunkowych zwykłych i elastycznych, bo przydają się one kiedy musimy odizolować ranę od zanieczyszczeń, lub kiedy musimy ją uciskać. Oczywiście nie może w niej zabraknąć wody utlenionej, którą w pierwszej kolejności przemywamy ranę. Komplet plastrów w różnej wielkości, lub na poręcznej szpulce, które możemy ciąć na dowolne kawałki. Jałowe gaziki będą potrzebne kiedy wykonamy opatrunek, gdyż osłonią miejsce skaleczenia. Niektóre apteczki posiadają też jednorazowe rękawiczki i nożyczki, gdyż ciężko bez nich uciąć bandaż, czy plaster opatrunkowy. W apteczce mogą się też znaleźć tabletki przeciwbólowe, albo nawet igła ze strzykawką. W zakładowych apteczkach mamy też chrusty trójkątne, koc termiczny, czy kompresy. W samochodowych apteczka znajdują się też jednorazowe ustniki do wykonywania sztucznego oddychania i chusty opatrunkowe. Im bogatsze będzie miała wyposażenie apteczka, tym lepiej dla nas i osób z naszego otoczenia, bo będziemy mogli lepiej pomóc.

Apteczki możemy kupić w dużych hipermarketach, albo w sklepach internetowych. Dostaniemy je także w sklepach medycznych. Najlepiej wypierać apteczni z ważnymi certyfikatami, które potwierdzają wysoką jakość artykułów się w nich znajdujących.