Agencja social media – czy mają przyszłość?

social media

Rozwój sieci internetowej nie zwalnia tempa. Agencja social media wyrastają jak grzyby po deszczu nawet w mniejszych miejscowościach, większość firm na swoje strony w mediach społecznościowych, często swoje sklepy online, reklama w sieci zatacza coraz szersze kręgi. Jaka jest przyszłość sieci internetowej?

Czy agencja social media jeszcze za kilka lat będzie agencją, która będzie miała prawo bytu?

social mediaTego nikt do końca nie wie. Jednak najczęściej prognozuje się jego dalszy rozwój, wchłonięcie radia (radio internetowe), telewizji (vod, YouTube), gazety (wersje elektroniczne), więcej serwerów, więcej treści, więcej użytkowników. Niektórzy przedsiębiorcy z branży internetowej snują nawet wizje otoczenia kablami światłowodowymi całego ziemskiego globu, tak by każdy mieszkaniec ziemi miał dostęp do internetu. Na razie pozostaje to tylko śmiałym planem, co nie zmienia faktu, iż prognozy są obiecujące a agencja social media będzie ciągle na topie. Jednym z najważniejszych wynalazków sieci są media społecznościowe. Są po portale, które umożliwiają ludziom komunikowanie się ze sobą, wymianę informacji, treści (zdjęć, filmów, muzyki itp.), granie wspólnie w gry. Strony te zyskują coraz większą popularność, niektóre z nich posiadają kilkaset milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. To daje nam ogromną grupę docelową. Dzięki temu reklama w mediach społecznościowych stała się bardzo skutecznym i bardzo pożądanym towarem na rynku, a liczne agencje social media pokazują, jakie jest na nie zapotrzebowanie.

Rosnąca na całym świecie liczba osób z dostępem do internetu daje nam rosnący rynek docelowy. Im większa grupa do której chcemy trafić ma swoje konta na portalach społecznościowych tym większe prawdopodobieństwo, ze nasza firma, kampania, produkt odniesie sukces. Nie należy zapominać o innych formach reklamy, jednakowoż reklama w sieci jest bardzo skuteczna i warto ją włączyć do swojej kampanii reklamowej.